Microsoft oznamuje přenést některé exkluzivní hry na jiné konzole

Microsoft oznamuje přenést některé exkluzivní hry na jiné konzole

16 února, 2024 0 Od

Phil Spencer spolu se Sarah Bond, prezidentkou Xboxu, a Mattem Bootym, šéfem Xbox Game Studios, sdíleli důležité aktualizace týkající se podnikání Xboxu. Hlavní zprávou je, že čtyři dosud exkluzivní hry pro Xbox a PC se chystají na další konzole.

Microsoft přenese některé hry na jiné konzole

Phil Spencer, generální ředitel Microsoft Gaming zatím neodhalil, o které hry jde, ale zdůraznil, že jde o hry, které jsou na trhu déle než rok. Dvě z těchto her jsou komunitní a založené na službách, které na Xboxu a PC dosáhly svého plného potenciálu. Jsou to franšízy, do kterých Xbox chce dále investovat. Dvě další jsou menší hry, které nebyly vytvořeny jako výhradně exkluzivní pro jednu platformu. Ačkoliv Spencer nebyl připraven prozradit názvy her, potvrdil, že Starfield a Indiana Jones mezi nimi nejsou.

Spencer svá prohlášení formuloval opatrně, pravděpodobně v očekávání reakcí fanoušků Xboxu. Uvedl, že každé rozhodnutí je činěno s dlouhodobým zdravím Xboxu na mysli. Rovněž připomněl, že Xbox již má hry na jiných platformách, jako příklad uvedl hru Minecraft.

Obrázek: unsplash.com

Zdroj: Gamers Generation 

​