Xbox oznámil uzavření studií Arkane Austin a Tango Gameworks spolu s dalšími změnami

Xbox oznámil uzavření studií Arkane Austin a Tango Gameworks spolu s dalšími změnami

10 května, 2024 0 Od
[[{“value”:”

Podle nejnovějších zpráv dochází v rámci Xboxu k významným restrukturalizacím, když firma uzavírá několik herních studií včetně Arkane Austin a Tango Gameworks.

Xbox uzavírá studia

Xbox přistupuje k uzavření několika studií pod křídly Bethesdy. Změny zasáhly Arkane Austin, známé svým nedávným titulem Redfall, a Tango Gameworks, tvůrce populárního Hi-Fi Rush. Dále je ovlivněno studio Alpha Dog Games, jež stálo za mobilní hrou Mighty Doom, a Roundhouse Games, které bude integrováno do týmu ZeniMax Online Studios, známého díky The Elder Scrolls Online.

Arkane Austin se potýkalo s chladným přijetím své nové hry Redfall, což byl první pokus studia o střílečku z pohledu první osoby se zaměřením na upíří tématiku. Projekt bohužel nesplnil očekávání kritiků ani fanoušků.

Podle interních emailů, které zaslal šéf Xbox Game Studios Matt Booty, je hlavním důvodem pro uzavření studií prioritizace interních zdrojů a strategií. Rozhodnutí vyvolalo silné reakce v herní komunitě, včetně vyjádření Dinga Bakaby, kreativního ředitele studia Arkane Lyon, který veřejně vyjádřil svou frustraci a zklamání z těchto změn. Bakaba ve svém prohlášení zdůraznil, že videohry jsou kultura a zábava a výkonné osoby by měly brát ohled na své umělce a kreativní týmy, zejména v náročných časech.

Obrázek: unsplash.com

Zdroj: Gamers Generation“}]] 

​