Nintendo se chystá odhalit nástupce Switch do konce fiskálního roku 2025

Nintendo se chystá odhalit nástupce Switch do konce fiskálního roku 2025

10 května, 2024 0 Od
[[{“value”:”

Nintendo plánuje odhalit nástupce své populární konzole Switch do března 2025, ale potvrdilo, že o této nové konzoli nebude řeč během nadcházejícího Nintendo Direct v červnu, který se zaměří na hry pro Switch pro druhou polovinu roku 2024.

Nový nástupce Nintendo Switch

Nintendo oznámilo, že v průběhu aktuálního fiskálního roku, končícího 31. března 2025, představí dlouho očekávaného nástupce své úspěšné konzole Switch. Prohlášení přichází v kontextu nedávných finančních výsledků, které ukazují, že prodeje Switch stouply o další 1,96 milionu jednotek, čímž celkový prodej dosáhl 141 milionů kusů. Prodej softwaru pro tuto platformu dosáhl 1,235 miliardy jednotek.

Prezident Nintendo, Furukawa, sdílel na sociální síti X (dříve Twitter): „Oznámíme nástupce Nintendo Switch v tomto fiskálním roce. Od našeho oznámení o existenci Nintendo Switch v březnu 2015 uplyne více než devět let. V červnu uspořádáme Nintendo Direct, který se zaměří na lineup softwaru pro Nintendo Switch pro druhou polovinu roku 2024, ale upozorňujeme, že o nástupci Switch během této prezentace mluvit nebudeme.“

Přestože spekulace o nástupci Switch se objevily již dříve, tentokrát Nintendo poskytlo konkrétnější informace. Dřívější zprávy z průmyslu naznačovaly, že nová konzole by mohla být uvedena na trh v březnu 2025. Nynější časová osa naznačuje, že oznámení by mohlo proběhnout v tom samém měsíci, což by znamenalo, že konzole by se do rukou zákazníků dostala až později v průběhu roku.

Obrázek: nintendo.com

Zdroj: Gamers Generation“}]] 

​