Nintendo Switch překonává 140 milionů prodaných kusů

Nintendo Switch překonává 140 milionů prodaných kusů

9 května, 2024 0 Od
[[{“value”:”

Nintendo oznámilo, že prodej konzole Switch dosáhl 141 milionů kusů, čímž si upevnilo druhé místo v historii nejprodávanějších konzolí firmy.

Velký úspěch pro Nintendo

Nintendo si nadále drží silnou pozici na trhu herních konzolí. Nedávná finanční zpráva ukázala, že Switch dosáhl celkového prodeje 141,32 milionu jednotek, čímž pevně obsadil druhé místo v historii společnosti, hned za Nintendo DS, které se pyšní prodejem 154,02 milionu jednotek. Přestože mezi Switch a rekordmanem DS zůstává rozdíl 13 milionů jednotek, existuje reálná šance, že Switch tento rekord překoná, zejména vzhledem k tomu, že prodej by měl pokračovat i po uvedení jeho nástupce.

Při pohledu na další finanční výsledky, hry pro Switch zaznamenaly silný prodej. Hra The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom se prodala ve více než 20 milionech kusů, Super Mario Bros. Wonder dosáhl téměř 12 milionů, Mario Kart 8 Deluxe 6,79 milionu a Pikmin 4 3,33 milionu jednotek.

Nintendo také potvrdilo, že plánuje oznámení nástupce Switch do března 2025. Přestože konkrétní detaily o nové konzoli zatím nebyly zveřejněny, očekávání jsou vysoká.

Obrázek: unsplash.com

Zdroj: Gamers Generation“}]] 

​