Stellar Blade na PS5 bude bez cenzury ve všech zemích

Stellar Blade na PS5 bude bez cenzury ve všech zemích

25 dubna, 2024 0 Od
[[{“value”:”

Vývojářské studio ShiftUp oznámilo, že jejich očekávaná hra Stellar Blade pro PS5 nebude cenzurovaná v žádné zemi, což zahrnuje i japonskou verzi, přestože hra obsahuje prvky, které obvykle vyvolávají kontroverze.

Stellar Blade bez cenzury

ShiftUp, studio stojící za nadcházející hrou Stellar Blade, určenou výhradně pro PlayStation 5, potvrdilo, že hra bude vydaná bez jakýchkoli cenzurních úprav ve všech zemích. Rozhodnutí přichází navzdory tomu, že určité aspekty hry, včetně zobrazování postav, mohly vést k jejich cenzuře. Jedna z regulačních autorit dokonce hře přidělila vyšší věkové hodnocení kvůli zobrazení „pohybujících se prsou“ hlavní protagonistky.

Stellar Blade je vizuálně atraktivní hra, která nabízí intenzivní bojové scény a poutavý a originální příběh, za což může studio ShiftUp. Přesto si mnoho kritiků nemůže pomoct a soustředí se na hlavní postavu hry, která je designována jako vizuálně atraktivní „eye-candy“. K dosažení tohoto cíle ShiftUp skenoval tělo jihokorejské modelky, aby vytvořil co nejvěrnější podobu.

Rozhodnutí vydavatele ponechat hru nezměněnou ve všech regionech je překvapivé, vzhledem k častým kontroverzím spojeným s vyobrazováním postav ve videohrách, zejména v kontextu různých kulturních a regulačních norem.

Obrázek: playstation.com

Zdroj: Gamers Generation“}]] 

​