Square Enix ruší některé hry ve vývoji a zaznamenává finanční ztráty

Square Enix ruší některé hry ve vývoji a zaznamenává finanční ztráty

5 května, 2024 0 Od
[[{“value”:”

Square Enix, tvůrce populárních titulů jako Final Fantasy XVI a Final Fantasy VII Rebirth, oznámil zrušení několika her ve vývoji a s tím spojené finanční ztráty, ve snaze zefektivnit rozdělení vývojových zdrojů.

Square Enix v problémech?

Square Enix, japonský vývojář a vydavatel videoher, čelí finančním ztrátám ve výši 22,1 miliardy jenů, což je přibližně 140 milionů dolarů, po zrušení několika her, které byly ve vývoji. Toto rozhodnutí bylo oznámeno v rámci výroční zprávy společnosti za fiskální rok končící v březnu 2024.

Podle oficiálního prohlášení, které bylo vydáno po schůzi představenstva společnosti 27. března 2024, došlo k revizi přístupu k vývoji her s vysokým rozlišením (HD). Square Enix chce být selektivnější a zaměřit se na lepší alokaci vývojových zdrojů vzhledem k měnícímu se prostředí ve videoherním průmyslu.

Ačkoliv zrušení her může znít negativně, zdá se, že Square Enix se snaží zpřísnit své vývojové zaměření, aby zajistil, že vydávané hry budou úspěšné jak kriticky, tak finančně. Přesto zrušení her představuje finanční ztrátu ve výši přibližně 140 milionů dolarů a pravděpodobně se nikdy nedozvíme, které tituly byly zrušeny.

Obrázek: square-enix-games.com

Zdroj: Gamers Generation“}]] 

​