Czech Hearthstone Masters vyhrál Valdaboy

Czech Hearthstone Masters vyhrál Valdaboy

31 července, 2020 0 Od ALL 4 GAMERS

ESGA logoNejvětší e-sportový turnaj v populární karetní hře Hearthstone se pod názvem Czech Hearthstone Masters uskutečnil 25. a 26. července 2020. Hry v základních skupinách určily osm čtvrtfinalistů. O vítězství si to nakonec rozdal hráč týmu Eclot Milan Šnajdr (m1lan) a Valentin Ivanov (Valdaboy) z Absolute Legends. Právě Valdaboy nakonec poměrem 3:0 získal celkové vítězství a s ním také prémii 40 000 korun a kvalifikaci na turnaj Hearthstone Masters Tour Montreal.

Nejlepší čeští hráči karetní hry Hearthstone se během uplynulého víkendu utkali na Czech Hearthstone Masters, největším turnaji české e-sportové scény v této populární hře. Pozdější vítěz, Valentin Ivanov (Valdaboy) zastupující tým Absolute Legends, si musel nejprve v sobotu poradit se svým soupeři během soubojů v základních skupinách. Z nich vzešla osmička nejlepších, která byla rozdělena do turnajového pavouka. Nakonec se Valdaboyovi v grandfinále postavil hráč týmu Eclot Milan Šnajdr (m1lan). I když výsledek 3:0 pro Ivanova vypadá na první pohled jednoznačně, finálový souboj rozhodně dramatičnost nepostrádal.

„Česká republika patří v karetní hře Hearthstone mezi nejlepší státy světa, máme celosvětově uznávané hráče. Výběr ČR se stal mistry světa naposledy v roce 2017. Věříme, že Czech Hearthstone Masters kromě známých jmen přinese také objev nových talentů a pomůže dále posílit význam tuzemské Hearthstone scény,“ uvádí Petr Vodička, zakladatel ESGA.GG.

Vítěz turnaje Czech Hearthstone Masters převzal exkluzivní skleněnou trofej ve tvaru loga hry Hearthstone. Zároveň získal herní slot, který mu umožňuje zúčastnit se turnaje Hearthstone Masters Tour v kanadském Montrealu. Ten se bude, vzhledem k současným omezením způsobeným pandemií nemoci covid-19, konat on-line. I tak si to na něm hráči rozdají o odměny v přepočtu přes 12 milionů korun.

Za vítězství na Czech Hearthstone Masters inkasoval Valdaboy 40 tisíc korun. Turnaj měl celkovou dotaci 120 tisíc korun, což je na české e-sportové poměry skutečně výjimečná částka. Valdaboy si odnesl již zmíněných 40 tisíc korun. m1lan, poražený ve finále, si odnesl slušných 20 tisíc korun, hráči na 3. a 4. místě 10 000 Kč, na 5. až 8. místě 5 000 Kč. Pro hráče ve druhé osmičce celkového pořadí, pak byla připravena odměna 2 500 korun.

„Odvětví e-sportu roste každým rokem a nic nenapovídá tomu, že by se něco mělo změnit. Naopak, v období, kdy se svět kvůli pandemii téměř zastavil a došlo k hromadnému rušení sportovních a kulturních akcí, přední sporty přesunuly svou aktivitu do esportu,“ doplňuje Petr Vodička a dodává: „Strmý vzestup odvětví ale probíhal i před koronakrizí, důkazem je mimo jiné růst výherních částek. Například v herním titulu Dota 2, činila celková dotace mistrovství světa více než 800 milionů korun, což je více než je částka určená na výhry v tenisovém Wimbledonu.“

Turnaj Czech Hearthstone Masters byl živě vysílán (streamován) přes sociální sítě. Hráči a fanoušci hry Hearthstone mohli v sobotu a v neděli nejen sledovat průběh turnaje, ale zároveň soutěžit i o hmotné ceny od partnera turnaje Genesis a taktéž o battle net kódy na 20 euro, které dodal ve spolupráci Blizzard Ent.

O Valentinu Ivanovovi

Valentinu Ivanovovi je 23 let a bydlí v Praze. Hearthstonu se věnuje již více než 4 roky. Byl součástí nejlepších českých gamingových týmů včetně eSuby a Inside Games. Momentálně hraje za zahraniční tým Absolute Legends. Mezi jeho největší domácí úspěchy patří 2. místo na MČR 2019. Rozhovor s ním najdete zde.