Rozhovor s Valdaboyem, vítězem Czech Hearthstone Masters 2020

Rozhovor s Valdaboyem, vítězem Czech Hearthstone Masters 2020

31 července, 2020 3 Od ALL 4 GAMERS

S vítězem Czech Hearthstone Masters 2020, Valentinem Ivanovem (Valdaboy), si za ESGA popovídal Petr Smolník.

Jaké jsou tvoje pocity po výhře prvních Czech Hearthstone Masters?

ESGA logoMám samozřejmě velkou radost. Vždyť jsem porazil nejlepší hráče v této hře u nás, a navíc zvítězil i na turnaji s historicky největší celkovou dotací.

Do finále se ti podařilo kvalifikovat už ve druhém týdnu, dával sis pak oddych, nebo jsi hodně sledoval ostatní hráče?

Věřil jsem v postup už v prvním týdnu. Ale mezi šestnácti nejlepšími zastavil Sajmonak, se kterým jsem prohrál 2:1. Naštěstí o týden později se mi již postoupit podařilo. Zbylé kvalifikace jsem už tolik nesledoval, každopádně jsem přál postup svým kamarádům.

Jak moc ses připravoval na finále? Trénoval jsi se svým týmem? Věřil sis?

Na finále jsem se tolik připravovat nemusel, jelikož mám aktuální metu dost nahranou. Lineup jsem diskutoval s Jarlou a Hazarderem, kterým děkuji za připomínky k listům. Mít ideální listy se strategií, kterou jsem si zvolil, bylo to nejdůležitější. Myslím si, že to se mi povedlo. Lidí s celým agresivním lineupem, jako měl například Sajmonak, bylo naštěstí ve finále málo. Už během kvalifikací se mi hrálo dobře, a tak jsem věřil, že mohu zvítězit. Musím ale přiznat, že ze Sajmonakova lineupu jsem měl respekt.

Jak jsi byl spokojený s celkovým průběhem turnaje? Vyhovoval ti jeho formát?

Turnaj byl skvěle organizovaný, harmonogram, který jsem obdržel před turnajem, se podařilo téměř dodržet. Osobně dávám přednost turnajům ve formátu Last Hero Standing. Nicméně, ve formátu conquest, jakým se hrál Czech Hearthstone Masters, se hrají i MT a cupy, takže jsem na něj zvyklý. Zvolil jsem takové balíčky, které poráží warriory a roguny, což mě několikrát podrželo, jelikož téměř každý měl v lineupu warriora a více než polovina lidí měla i rogunu.

Jaký zápas byl pro tebe ve finále nejtěžší? Ve skupině A jsi musel po prohře s Benkem do rozřazovacího zápasu. Měl jsi strach, že nepostoupíš? Nebo byl pro tebe těžší zápas v semifinále, kde měl Sajmonak v zápase s tebou velkou výhodu v decklistech?

Ve skupině jsem si věřil na 2:0, protože v ní byl třikrát lineup s rogunou i warriorem. Jednu prohru jsem si naštěstí mohl dovolit, v decideru jsem soupeři moc šancí nedal. Nejtěžší zápas jsem měl se Sajmonakem v semifinále. A to hned z několika důvodů. Především jeho lineup byl pro mě extrémně nepříjemný a v sérii jsem potřeboval chytit několik přesných matchupů, abych vyhrál, což se mi nakonec povedlo. Navíc Sajmonak hrál opravdu velmi dobře, jeho streamované zápasy se mi líbily. I přesto, že hrál agresivní lineup, se snažil vždy najít optimální play s rozmyslem.

Grandfinále nakonec skončilo 3:0. Čím to bylo? Myslíš si, že jsi měl do m1lana lepší lineup, nebo jsi ho prostě přehrál?

Když jsem zrovna nehrál, sledoval jsem streamované zápasy a m1lan mě svým herním výkonem nepřesvědčil. Proto jsem si ve finále věřil. Očekával jsem, že ani proti mně nezahraje m1lan ideálně a to se i stalo.

Co budeš dělat s výhrou?

Je to přeci jen hodně peněz, hrálo se o největší celkovou sumu, jakou jsme zatím v Česku viděli. Rozhodně musím někam pozvat Hazardera, protože ten měl na finále smůlu. Musel hrát z recepce hotelu v zahraničí, kde bylo takové vedro, že to přirovnával ke hraní v sauně.

Pokud se nepletu, tak to pro tebe bude první Masters Tour, na který se podíváš. Těšíš se?

Ano, bude to pro mě první Masters Tour. Doufám, že se mi bude hrát tak dobře, jako na tomto turnaji. Těším se opravdu moc. Bude se hrát o hodně peněz a to mě vážně baví.

Mrzí tě, že kvůli korona situaci ve světě bude tento event online? Co od sebe očekáváš?

Na jednu stranu mě mrzí, že se nepodívám do Kanady. Na druhou stranu jsem rád, že v tomto období nebudu muset cestovat za velkou louži. Jak už jsem říkal, chci podat co nejlepší výkon a myslím, že mohu uspět. Rozhodně si chci z celkové dotace turnaje ukousnout co největší díl.

Je něco, co bys rád doplnil a řekl?

Chtěl bych pozdravit své fanoušky a poděkovat jim za podporu těm, kteří mi na finále věřili. Vážím si toho a velmi mě motivovali k co nejlepšímu výkonu. V poslední řadě děkuji sponzorům Riotoro a Gamers Base, bez kterých bych se kartičkám věnovat nemohl.