Zaklínač 4 vstoupil do předprodukce

Zaklínač 4 vstoupil do předprodukce

31 května, 2022 0 Od

Podle nejnovějších informací vývojáři z CD Projektu oficiálně ukončili fázi výzkumu a vstupují se Zaklínačem 4 do předprodukce.

Nový Zaklínač v předprodukci

CD PROJEKT Red, který stojí za úspěšnou sérií The Witcher a městkou akcí Cyberpunk 2077, se v nedávném blogovém příspěvku ohlíží za začátkem letošního roku. Zde se kromě chystaných novinek pro Cyberpunk 2077 uvádí také zmínky o novém Zaklínači.

Adam Kiciński, prezident a CEO herního studia CD PROJEKT Red, v oficiálním blogovém příspěvku uvádí:

“Jsme velmi dychtiví znovu navštívit vesmír, který do takové míry formoval naši hisorii. Nedávno jsme uzavřeli fázi výzkumu pro první hru v nové sáze Zaklínače, což znamená, že od nynějška budou další výdaje na vývoj kapitalizovány v naší rozvaze.”

Zaklínač 4 byl poprvé oznámen studiem v březnu letošního roku. Od té doby víme, že chystaný díl nastartuje novou sérii a poběží na Unreal Engine 5.

Studio v současné době pracuje také na velkém DLC pro Cyberpunk 2077, next gen verzi pro třetího Zaklínače a dalšího standalone titulu pro karetní hru GWENT. Další projekty jsou zahaleny tajemstvím.

Veškeré sdělení polského studia naznačují, že nová hra je před námi ještě roky vzdálená. Ohlédneme-li se do minulosti série, každý díl vycházel po čtyřech letech. Od třetího Zaklínače po vydání Cyberpunk 2077 uteklo 5 let.

Prvního oznámení Cyberpunku jsme se však dočkali už v roce 2012. Podle spekulací s ohledem na historii studia bychom se tak mohli dočkat nového Zaklínače někdy v roce 2026/2027. První krátký teaser by mohl dorazit někdy v roce 2024.

Těšíte se?

Q1 2022 – financial update from Piotr Nielubowicz, CD PROJEKT’s CFOhttps://t.co/dKIChe4Wbo

— CD PROJEKT IR (@CDPROJEKTRED_IR) May 26, 2022

Obrázek: ign.com

Příspěvek z superparmeni.eu

Zdroj: Gamers Generation