Xbox vyhodnocuje svoji spolupráci s Activision Blizzard, vadí mu další skandály

Xbox vyhodnocuje svoji spolupráci s Activision Blizzard, vadí mu další skandály

20 listopadu, 2021 0 Od

Activision Blizzard se stále nemůže vymotat ze spirály problémů. Další olej do ohně přilila odhalení kolem výkonného ředitele Bobby Koticka.

Ani dva měsíce od velkých odhalení kolem Activision Blizzardu se stále po skandálech nezavřela voda. Tentokrát si Wall Street Journal posvítil i přímo na výkonného ředitele spoelčnosti Bobbyho Koticka. Ten si podle nových zpráv měl být plně vědom problémů se sexuálním obtěžováním a sám se měl zaplést do interního vyšetřování, aby zabránil vyhození jednoho z vysoce postavených zaměstnanců společnosti. Od zveřejnění těchto odhalení se velcí hráči herního průmyslu začali k situaci vyjadřovat a vypadá to, že situace Activision Blizzard bude opět o něco komplikovanější.

CEO Playstationu Jim Ryan tvrdí, že mu nepřijdou kroky podniknuté Blizzardem adekvátní k závažnosti celé situace. Společnost nešetřil ani Phil Spencer z Xboxu, který prozradil, že vedoucí tým je velmi znepokojený hrozivými událostmi, které se v Blizzardu děly. V návaznosti na to podle Spencera zvažuje Xbox všechny aspekty vztahu s Activision Blizzard a případná opatření. Momentálně mnozí volají po rezignaci Koticka. Nechybí mezi nimi ani akcionáři společnosti, ale vedoucí rada prý za současným CEO zatím stále stojí.

Martin Havel

Obrázek: videogameschronicle.com

Zdroj: Gamers Generation