Xbox Game Pass od Microsoftu dosahuje nového milníku

Xbox Game Pass od Microsoftu dosahuje nového milníku

18 února, 2024 0 Od

V rámci nejnovějšího business updatu Microsoftu bylo oznámeno, že služba Xbox Game Pass nyní překročila 34 milionů předplatitelů, což představuje významný úspěch.

Xbox Game Pass pokořil další milník

Přestože je služba úspěšná, Microsoft prohlásil, že rozšíření Game Passu na konkurenční konzole jako PlayStation 5 nebo Nintendo Switch nebude možné. Matt Booty z Xboxu na této akci uvedl, že Game Pass bude k dispozici výhradně pro platformy Xbox.

Finanční ředitel Xboxu Tim Stuart naznačil v prosinci ambiciózní vizi, podle které by Microsoft chtěl zpřístupnit Xbox Game Pass na všech konzolích, což naznačovalo možnou dostupnost na platformách jako PlayStation a Nintendo.

Nicméně, tato myšlenka byla následně zmírněna Philem Spencerem, který uvedl, že neexistují žádné plány na zavedení Game Passu na konkurenční platformy.

Xbox Game Pass představuje významný posun v strategii pro Xbox, nabízí všechny hry vyrobené společností Microsoft, včetně velkých nových titulů jako Starfield a možná budoucí hry Call of Duty, zejména po akvizici Activision Blizzard společností Microsoft. Již v březnu zamíří právě na tuto službu Diablo IV.

Obrázek: unsplash.com

Zdroj: Gamers Generation 

​