Vývojáři Stalker 2 se přesouvají do České republiky

Vývojáři Stalker 2 se přesouvají do České republiky

3 dubna, 2022 0 Od

Česká republika si zase jednou může mezi hráči vydobýt pár plusových bodů.

Tvůrci pokračování úspěšné střílečky Stalker se po zahájení války na Ukrajině přesouvají do České republiky. Zprávu přinesl server Vortex, který se odvolával mimo jiné na zdroj, který však nechtěl být jmenován a také například na novináře Pavla Dobrovského, který tuto informaci sdílel na svém Twitteru.

Část ukrajinského studia GSC Game World (pracují na Stalker 2) se přesunuje do Prahy.

— Pavel Dobrovsky (@ashnobe) March 21, 2022

Podle prvních zpráv se mělo jednat o přesun do prahy pro část vývojářského týmu, ale později byla informace upravena s tím, že se přesouvá kompletní tým. Dále se server odvolával na slova Pavla Baráka. “Mohu potvrdit, že Asociaci studio GSC oslovilo na začátku minulého týdne s tím, že se dívají na Českou republiku a okolní země. Od nás potřebovali pomoct ohledně právních a zaměstnaneckých záležitostí,” sdělil Barák pro Vortex.

Připomeňme, že Stalker 2 měl již touto dobou původně vycházet, nicméně studio hru muselo odložit na konec letošního roku. Následně se do potíží vložila i situace na Ukrajině, kvůli které dojde nejspíše ještě k dalšímu odkladu. Kolik času ale nakonec vývojáři potřebovat si netroufáme odhadovat. Naše přání momentálně směřuje především k tomu, aby byli všichni v bezpečí a mohli na svojí hře pracovat s klidem.

Obrázek: wallpaperaccess.com

Zdroj: Gamers Generation