Vývojáři hry Alan Wake II snižují hardwarové nároky

Vývojáři hry Alan Wake II snižují hardwarové nároky

11 března, 2024 0 Od

Vývojářské studio Remedy Entertainment oznámilo aktualizaci pro hru Alan Wake 2, díky které se hra stane přístupnější pro hráče s méně výkonnými PC, snižující minimální systémové požadavky.

Alan Wake 2 a nižší nároky

Fanoušci hororů, kteří si minulý rok zakoupili hru Alan Wake 2 na PC, jistě byli překvapeni z velmi vysokých hardarových požadavků. Pro běh hry ve 1080p a 30 FPS byla potřeba alespoň grafická karta Nvidia GeForce RTX 2060 nebo AMD Radeon RX 6600, přičemž starší modely grafických karet nebyly podporovány.

Čtyři měsíce po vydání hry studio Remedy Entertainment vydalo novou záplatu, která snižuje minimální systémové požadavky, umožňující tak starším herním systémům spustit hru. Nyní je pro hraní hry v 1080p a 30 FPS potřeba grafická karta GTX 1070 nebo RX 5600 XT.

Aktualizace Alan Wake 2, označená jako 1.0.16.1, zahrnuje optimalizaci vykreslování pro grafické karty bez podpory pro mesh shadery. Technologie, která vylepšuje detaily herního prostředí, nejsou k dispozici na starších kartách, jako je řada GTX-10, což vedlo k vyloučení těchto modelů z původních požadavků.

Obrázek: alanwake.com

Zdroj: Gamers Generation 

​