Vývojáři herního Poldy opět na Hithitu

Vývojáři herního Poldy opět na Hithitu

9 září, 2022 0 Od

Polda. Jedna z nejcennějších klenotů našich českých adventur, který pobavil mnoho generací hráčů. Jeho 7 díl si sice ze začátku prošel peklem, ale přinesl nám možný remaster 2. A po nátlaku fanoušků se tak možná i stane. Ale máte jeden malý háček.

Milovaný Polda potřebuje pomoc

Ano, je tomu tak. Všemi milovaný a opěvovaný druhý díl této série dostane remaster. Jenže to má jeden malý háček. Ale nejdříve se pojďme podívat na historii této série, ať pochopíme, proč je to tak velká věc.

Historie

Psal se rok 1998 a na naše počítače se dostala zajímavá adventura Polda, aneb s poctivostí nejdřív pojdeš. Hlavní hrdinou hry byl Policista Pankrác. Obyčejný policista, který sice moc moudrosti neprobral, ale i tak se štěstím poradí s každou situací. Tehdy tuto hru vydalo studio SleepTeam (autoři Bulánků) a nabídla nám pěknou komiksovou grafiku, ale nedosáhla velkého úspěchu. O rok později vyšla 2, ale už teď pod studie Zimasoftware, které dělá poldu dodnes.

Velká příběhová změna přišla se 3. dílem, kdy se z Pankráce stalo soukromé očko. Bohužel nikdy nebylo vysvětleno, proč se Pankrác takto rozhodl. Zase to na druhou stranu to dalo vývojářům větší tvůrčí svobodu, protože řadový policista by si moc dobrodružství neužil.

Poté přišel čtvrtý díl, který z 2D grafiky přešel do 3D a v pátém dílu již byla vizuální stránka značně vylepšena. Oba tyto díly se hlavně točily kolem cestování časem, což byl celkem zajímavý nápad.

Na 6. díl jsem museli čekat skoro 10 let, ale čekání stálo za to. Hra dostala značné grafické vylepšení, které kombinovalo 2D a 3D grafiku.

A jako poslední tu je Polda 7, kde Pankrácovi přibyla parťačka Monika. Dynamika mezi těmi dvěma byla asi ta nejlepší v celé historii dvojic. Plus se zde objevili v menších rolích youtubeři Fifko a Flygun.

Ne vše bylo růžové

I když se to říká těžko, tak i tahle série se neobešla bez komplikací. Jedna z nich byla, když se 3. díl dával na Google Store. Problémem byla minihra s karetní hrou prší, kde Pankrác hraje s jednou sličnou slečnou. Když jste vyhráli, tak se svlékla. Proto už v mobilní verzi minihra nenaleznete.

Podobný problém byl s 6. dílem. Zde měli lidé z Googlu problém s náhledovým obrázkem hry, kde bylo více odhalené ženské tělo (vysokým hlavounům muselo jistě vadit).

A to nejhorší potkalo nedávnou sedmičku. Trápily jí totiž piráti a došlo to takové míry, že to mohlo způsobit konec samotné značky. Ještě horší bylo, že tato zrada přišla ze strany přispěvatelů. Doufejme, že se toto nestane u chystané remasteru.

A co ten remaster?

Věc se má s remasterem tak, že vývojáři nemají dostatek peněz na vývoj. Proto založili HitHit, aby se vývoj zaplatil. Finální částka byla stanovená na 600 000 Kč a za pouhé 2 dny se finální částka vybrala. Stále však zbývá 42 dní do konce, což je naprosto úžasný. Ale pak je tu ještě jedna věc. Pokud částka na přesáhne 750 000 Kč, vývojáři vydají i příběhové rozšíření, které vysvětlí události mezi 2. a 3. dílem.

Obrázek: hrapolda.cz

Příspěvek z superparmeni.eu

Zdroj: Gamers Generation