Velký fotbalový rozchod je tu, kdo na něm bude tratit?

13 května, 2022 0 Od

FIFA a EA již oficiálně nebudou partnery. EA se ostamostatňuje a FIFA tvrdí, že i tak hry s její licencí budou vycházet. Komu tento rozchod prospěje?

Fotbalová asociace FIFA a herní gigant EA se definitivně rozcházejí. Informaci potvrdily obě strany a my tak můžeme bilancovat, co novinka přinese. Společnost Electronic Arts se totiž rozhodla nepřistoupit na výrazné navýšení ceny licencí od FIFA a bude tak radši bez nich, ale se svými penězi. A toto rozhodnutí je strategicky podle nás zcela správné. Nechat se totiž tlačit do nevýhodné pozice by pro EA nedávalo příliš smysl a společnosti by to v ničem neprospělo.

Ostatně, z EA zaznělo, že jde vlastně jenom o jméno na krabičce a je to pravda. Nastat takotáto situace před dvaceti lety, kdy FIFA měla silnou konkurenci, lidé kupovali fyzické kopie her a informace o nich nebyly na každém rohu, řekl bych, že EA dělá obrovskou chybu. Teď? Rozhodně ne. Nestane se vám, abyste přišli za rok, dva do obchodu a hledali tam FIFA 24 a nenašli ji. Prostě budete vědět, že hledáte EA Sports FC a nebo vám to prodejce rychle vysvětlí.

Rebrand je podle mě dobrým krokem i vzhledem k tomu, že EA už delší dobu zvažuje přechod na free to play model, případně by se mohlo časem přesouvat k live service modelu a tomu by název EA Sports FC slušel o mnoho více. FIFA je totiž už za ty roky vyloženě spojena s tím, že prostě za ní čekáte číslovku.

 

Zdroj: Gamers Generation