Valve Steam Deck dorazí až v průběhu příštího roku

Valve Steam Deck dorazí až v průběhu příštího roku

12 listopadu, 2021 0 Od

Kdo si chtěl nadělit Steam Deck pod stromeček má bohužel smůlu.

Pokud jste si dělali zálusk na novou handheld konzoli Valve Steam Deck, máme pro vás velmi chmurné zprávy. Novinka, která se má stát přenosným herním počítačem se totiž opozdí a první objednávky budou vyřízené nejdříve v únoru příštího roku. Za odkladem uvedení na trh stojí nedostatek materiálů na trhu, který se Valve nepodařilo vyřešit.“Mrzí nás to, dělali jsme co jsme mohli, abychom se vypořádali s nedostatky dodávek materiálů, ale kvůli nedostatku komponentů nejsme schopni vyrábět kusy včas,” vysvětluje výrobce, proč se zatím konzole nedočkáme.

“Ačkoliv jsme se snažili mít započítané nedostatky na trhu, naše výrobní plány byly i tak zasaženy. Nedostatek materiálů znamená, že se k nám nedostávají komponenty. Chybějící součástky v kombinaci s logistickými problémy potom znamenají, že rozesílání Steam Decků je nutné odložit o dva měsíce na únor 2022,” prozradili zástupci Valve.

Valve Steam Deck se poprvé ukázal světu letos a vzbudil mezi hráči velký zájem. Nabízí velmi slušný výkon a měl by zvládnout v podstatě všechny hry na Steamu. Jeho konkrétní specifikace a další detaily si můžete prohlédnout v našem článku, který jsme vydali při jeho oznámení.

Martin Havel

Obrázek: rockpapershotgun.com

Zdroj: Gamers Generation