Valve představuje Steam Families: Sdílení her v rámci rodin

Valve představuje Steam Families: Sdílení her v rámci rodin

25 března, 2024 0 Od

Valve aktualizuje způsob, jakým hráči mohou sdílet hry se svými blízkými, prostřednictvím nového programu Steam Families. Nový program nahrazuje původní funkce Steam Family Sharing a Steam Family View a umožňuje až šesti členům rodiny sdílet hry a hrát je společně.

Valve uvádí Steam Families

Valve oznámil zahájení programu Steam Families, nové služby navržené k usnadnění sdílení her mezi blízkými rodinnými příslušníky. Tento program, dostupný již nyní v beta verzi klienta Steam, umožňuje vytvoření skupiny až šesti členů, kteří mohou vzájemně přistupovat k hrám ve svých knihovnách. Důležité je, že ne všechny hry lze sdílet – vývojáři mají možnost tuto funkci kdykoli vypnout, a některé hry jsou z technických důvodů ze sdílení vyloučeny.

V programu Steam Families jsou nyní sdílitelné hry jako Helldivers 2, Baldur’s Gate 3, Balatro, Cyberpunk 2077, Elden Ring či Hogwarts Legacy. Systém umožňuje každému členovi vytvářet vlastní uložené hry, dosahovat úspěchů a přistupovat k souborům.

Když si člen rodiny zakoupí hru, stává se jejím vlastníkem a hra je přidána pouze do jeho vlastní knihovny. Dva členové nemohou hrát jednu kopii hry současně. To znamená, že pokud dva členové chtějí hrát kooperativní hru, jako je Helldivers 2, z kopie vlastněné prvním členem, druhý člen bude muset zakoupit vlastní kopii nebo hrát jinou kopii, kterou vlastní jiný člen rodiny.

Obrázek: store.steampowered.com

Zdroj: Gamers Generation 

​