Únorové herní menu

Únorové herní menu

3 února, 2022 0 Od

Jeden z nejnašlapanějších herních měsíců je tady. Konečně se můžeme těšit na pořádnou nálož herních pecek a my vybíráme ty nejlepší.

Dying Light 2 | 4. února | PC, PS4, PS5, XO, XSX

Jedna z nejočekávanějších her roku. Tato fráze se bude v únorovém výčtu opakovat rovnou několikrát, ale ani u jedné z her, která se tohoto přídomku dočká, rozhodně nepřeháníme. Dying Light 2 nechalo své fanoušky čekat zatraceně dlouho a pokračování zombie akce s prvky parkuru slibuje velmi vydatnou porci herní doby i novinek, které by měly posunout hru oproti jejímu předchůdci. Mimo jiné velký vliv rozhodnutí která učiníte a nová nebezpečí. První recenze jsou již na světě a nelze říct, že by v nich Dying Light 2 ohromovalo. Zároveň se ale neobjevují ani vyloženě zklamané recenze a dá se tak očekávat, že ačkoliv nepůjde o nějakou mysl odpalující dokonalost, rozhodně se dočkáme solidní akční hry.

Sifu | 8. února | PC, PS4, PS5

U akční hratelnosti zůstaneme i u druhého kousku našeho výčtu. Sifu je jedním z menších titulů, které v únoru očekáváme, ale paradoxně to je jedna z her, na které se těším nejvíce. Vžijeme se do role bojovníka kung-fu, který se protlouká hordami nepřátel a pokaždé, když je poražen, zestárne. Máte možnost se i oživovat, ale od určitého věku vás již ani to nezachrání. Budete tak muset mistrně ovládnout bojový systém a zvládat každou rvačku bez zbytečných chyb. V prvních ohlasech na demo ukázku jsme zaznamenali velké nadšení z bojového systému, který ani po hodinách prý neomrzel a naopak držel i přesto, že šlo jenom o maličký úsek hry. Na Sifu se můžete těšit i v  naší recenzi.

Total War: Warhammer 3 | 17. února | PC

Další strategická hra ze světa Warhammeru, která vás zavede do boje s démonickými bytostmi a božskými stvořeními. Total War: Warhammer 3 je rozhodně velmi zajímavým kouskem, který by měl být v hledáčku nejen pro fanoušky tohoto univerza, ale také pro fandy strategických her. Hráči budou muset obsazovat klíčové body, odolávat vlnám nepřátel i hlídat již získaná území, aby nepřišli o to, co tak těžce vybojovali. Hra potěší také předplatitele Xbox Game Passu na PC, kde hra bude dostupná hned v den vydání.

Horizon Forbidden West | 18. února | PS4, PS5

Horizon Forbidden West se také nemusí bát označení jedné z nejočekávanějších her. Jediné, co by mu to mohlo trošku kazit je fakt, že jde o exkluzivitu pro konzole Playstation, takže se omezuje na konkrétní skupinu hráčů. I tak je ovšem fanouškovská základna obrovská. Hra bude pokračovat v příběho hrdinky Aloy a zavede nás do doposud neprobádaných oblastí, které nabídnou nová nebezpečí, nové nepřátele a nádherný grafický kabátek. Mělo by jít o vylepšení oproti prvnímu dílu se vším všudy.

Elden Ring | 25. února | PC, PS4, PS5, XO, XSX

No a teď už tak opravdu nejočekávanější hra. Dokonce i oficiálně. Elden Ring si tento titul vydobyl v hlasování The Game Awards. A není divu. Kombinace autora George R. R. Martina a vývojářského studia From Software je lákadlem, kterému lze jenom horko těžko odolat. Ještě hůře se odolává, když se potom podíváte na nádherné záběry ze hry a uvědomíte si, že tato soulsovka bude dalším stupínkem geniální práce již tak proslulého vývojářského studia, na které byl zatím vždy naprostý spoleh. Jak už je u těchto her zvykem, půjde o hard core titul, ve kterém vám každý nepřítel pořádně zatopí a bude cuchat nervy. Podle tvůrců však Elden Ring dohraje více lidí, než v případě předchozích titulů studia.

Obrázek: donanimhaber.com

 

Zdroj: Gamers Generation