Unity propustí 1 800 zaměstnanců

Unity propustí 1 800 zaměstnanců

12 ledna, 2024 0 Od

Herní gigant Unity oznámil drastické snížení počtu svých zaměstnanců o 25 %. Toto masivní propouštění je součástí širšího trendu v herním průmyslu.

Propouštění v herním průmyslu

Společnost Unity, která stojí za jedním z nejpoužívanějších herních enginů, se chystá propustit impozantních 1800 zaměstnanců, tedy čtvrtinu své pracovní síly. Propouštění, které má být dokončeno do konce března, znamená největší personální škrt v historii Unity. Tato neblahá novinka přichází jako čtvrtá vlna propouštění od července 2022.

Propouštění podle posledních zpráv zasáhne to všechna oddělení firmy, čímž se potvrzuje, že žádná část Unity není před tímto krokem v bezpečí. Před nedávnem jsme vás dokonce informovali o tom, že Unity musí kvůli výhružkám uzavřít dvě své kanceláře.

Unity není ve svém postavení osamělá. Herní průmysl v posledním roce čelí sérii propouštění, která představuje významný obrat pro celé odvětví. Další významné společnosti, jako Striking Distance Studios, BioWare, Ascendant Studios, Epic Games, Naughty Dog, Telltale Games, Media Molecule, Amazon Games, Ubisoft, Bungie a Digital Bros, prošly obdobnými změnami.

Obrázek: unity.com

Zdroj: Gamers Generation 

​