Uniklé dokumenty Microsoftu naznačují plány na hybridní konzoli Xbox nové generace

Uniklé dokumenty Microsoftu naznačují plány na hybridní konzoli Xbox nové generace

24 září, 2023 0 Od

Nové informace uniklé z interních dokumentů Microsoftu odhalují ambiciózní plány společnosti na vývoj hybridní konzole Xbox, která by měla být uvedena na trh v roce 2028.

Xbox konzole příští generace

Technologický gigant Microsoft se chystá překvapit svět novým kouskem v oblasti herních konzolí. Z nedávno uniklých dokumentů vyplývá, že firma vyvíjí novou hybridní konzoli, která by měla spojit silné stránky stolních a přenosných herních systémů.

Tento nový hybridní Xbox by mohl být reakcí Microsoftu na vzrůstající oblíbenost zařízení jako je Nintendo Switch, Steam Deck či nový ROG Ally. S kombinací síly stolní konzole a pohodlí přenosného zařízení by nový Xbox mohl hráčům nabídnout ultimátní herní zážitek pro nadcházející generaci.

Jak uvádí zpravodajský portál The Verge, s touto novinkou  bychom se mohli setkat v roce 2028. Přestože to může znít jako vzdálená budoucnost, je zřejmé, že Microsoft již vkládá nemalé prostředky do výzkumu a vývoje tohoto produktu.

Dokumenty také naznačují, že Microsoft hledá způsoby, jak vylepšit svůj cloudový herní servis xCloud, což by mohlo zahrnovat nové funkce a vylepšení pro ještě poutavější herní zážitky uživatelů. Další informace pro vás budeme nadále sledovat.

Obrázek: unsplash.com

Zdroj: Gamers Generation 

​