Uncharted 4 slaví pět let, zahrálo si ho 37 milionů hráčů

Uncharted 4 slaví pět let, zahrálo si ho 37 milionů hráčů

11 května, 2021 0 Od Martin Havel

Čtvrtý díl oblíbené série dobrodružných adventur Uncharted od studia Naughty Dog slaví pět let od svého vydání. Hru si za tu dobu zahrál úctyhodný počet sedmatřiceti milionů hráčů.

Od vydání Uncharted 4: A Thief’s End uplynulo už pět let a k oslavě tohoto výročí se s námi vývojářské studio Naugthy Dog podělilo o pár zajímavých informací ke čtvrtému dílu oblíbené série o Nathanu Drakeovi. Tím nejzajímavějším číslem jednoznačně je, že si hru zahrálo více než třicet sedm milionů hráčů. Vzhledem k tomu, že Jde o exkluzivní titul a konzolí PlayStation 4 se prodalo přes sto deset milionů kusů, vyzkoušel si uncharted asi každý třetí majitel PS4.

Je však nutné zmínit, že ne každý z těchto hráčů si Uncharted opravdu koupil. Nemalé procento jistě hru stahovali například v době, kdy se objevila zdarma v PS Plus. “Jsme poctěni tím, jak bylo Uncharted 4: A Thief’s End přijato fanoušky, komunitou a hráči. Do roku 2021 si ho stáhlo 37 milionů hráčů, kteří si užili ultimátní dobrodružství Nathana Drakea,”  stojí v blog postu k oslavě pátého výročí.

Čtvrté Uncharted se v roce 2016 stalo velkolepým vyvrcholením série, která s každým novým dílem nabírala nové fanoušky. Kritici i hráči se rozplývali nad vynikajícím vyprávěním, vyladěným odhalováním tajemství dávných kultur i nádhernou grafikou. Momentálně se spekuluje o tom, že by se mohlo přece jenom pracovat ještě na dalším pokračování, které mělo původně dělat studion Sony Bend, ale později ho prý přebral Naughty Dog zpět pod svá křídla.

Martin Havel

Obrázek: jpgames.de