Uncharted 4 míří na PC, prozradily oficiální dokumenty Sony

Uncharted 4 míří na PC, prozradily oficiální dokumenty Sony

1 června, 2021 0 Od Martin Havel

Sony po prodejních úspěších Horizon: Zero Dawn a Days Gone zřejmě pustí další ze svých exkluzivit na počítače.

Další exkluzivita PlayStationu, kterou se konzole pyšní, zřejmě zamíří na počítače. Svoji cestu na monitory si tentokrát má najít Nathan Drake se svojí finální honbou za pokladem v Uncharted 4: A Thief’s End. Logo hry se totiž v prezentaci pro investory objevuje pod popiskem s dalšími plánovanými hrami na PC. Kromě toho chce své značky Sony expandovat i na telefony. Tam ale zatím nepadla žádná konkrétní informace o tom, které slavné série by měly telefony navštívit.

Uncharted 4's PC version confirmed by Sony, could be revealed later today - newsbinding

Sony se prostřednictvím vydávání svých her na PC v posledních letech snaží především zvyšovat povědomí o svých značkách a nabízí je většinou s dlouhým zpožděním. I přesto se však hrám jako Horizon: Zero Dawn dařilo prodejně výtečně a jde tak o zcela pochopitelný krok. Hodně se také diskutuje o tom, proč má na PC jít až poslední díl série Uncharted. Vzhledem k tomu, že Sony však zřejmě chce ukázat to nejlepší ze svých her, nejspíše by nebylo ideálním krokem vydat technicky již poměrně zastaralé původní tři díly Uncharted.

Kdy se PC hráči dočkají Uncharted 4 zatím zůstává ve hvězdách, ale příchod Nathana Drakea je již prakticky jistou záležitostí. Jakou další exkluzivitu byste rádi viděli na svých počítačích?

Martin Havel

Obrázky: playstation.com, pcgamer.com