Ultra realistické závodění díky volantu G923 s technologií TRUEFORCE

Ultra realistické závodění díky volantu G923 s technologií TRUEFORCE

6 srpna, 2020 0 Od ALL 4 GAMERS

Logitech G představuje volant Logitech G923 s pedály – velmi výkonnou herní periferii, která nabízí revoluční zážitek z jízdy v závodních simulátorech. G923 byl navržen s cílem dosáhnout maximálně reálného prožitku a obsahuje nový špičkový systém zpětné odezvy TRUEFORCE, který spolupracuje s fyzikálním a zvukovým herním enginem, aby hráčům zprostředkoval mimořádně věrné napodobení skutečných závodů.

„Dobrý závodní volant se zpětnou odezvou může znamenat rozdíl mezi tím, zda přejedete cílovou čáru jako první nebo vyletíte z dráhy a závod vůbec nedokončíte,“ říká jezdec McLaren F1 Lando Norris. „Nový volant Logitech G923 s TRUEFORCE přináší jezdcům autentický zážitek za volantem závodního vozu a simuluje stavy, které při závodech vnímáme. Dokážu poznat, že zadní část vozu ztrácí kontakt s dráhou nebo že se začínám přetáčet, což mi dává nejlepší šanci to rychle napravit a udržet se před soupeři.“

TRUEFORCE je špičková proprietární technologie zpětné odezvy, která přináší revoluci v možnostech závodních her. Využití herní fyziky a zvuku v reálném čase umožňuje hráčům více než kdy předtím vnímat věci jako řev motoru, trakci pneumatik, terén trati a zpětnou odezvu volantu. Technologie TRUEFORCE komunikuje přímo s herními enginy a zpracovává data až 4000krát za sekundu, aby zvýšila autenticitu herního prostředí a všech detailů podporovaných her.

„Během posledních několika let jsme spolupracovali s hráči na závodních simulátorech i profesionálními jezdci skutečných závodních vozů a podařilo se nám vytvořit plnohodnotný realistický zážitek z jízdy, jaký tu ještě nebyl,“ vysvětluje Ujesh Desai, generální ředitel společnosti Logitech G. „S TRUEFORCE jste opravdu schopni cítit dráhu i všechny charakteristické stavy závodního auta. Ohromně umocňuje zážitek ze hry a každý, koho jsme to nechali vyzkoušet, odcházel vždy s úsměvem na tváři!“

Logitech G923, navržený pro moderní závodní simulátory, se může pochlubit kartáčovaným kovovým volantem s koženým potahem pro maximální pohodlí hráče a propracovanými nablýskanými pedály. Má také řadu nových nebo vylepšených funkcí.

  • Programovatelné ovládání dvojité spojky – umožňuje závodníkům vybočit snadněji a rychleji z dráhy pomocí programovatelné dvojité spojky, která podporuje maximální trakci s minimem kouře ze spálených pneumatik.
  • Vestavěný indikátor otáček – barevné LED indikátory ukazují rozsah otáček motoru a upozorňují závodníka, když zasáhne do červeného pásma.
  • Ovládací prvky na volantu – do volantu jsou zabudované ovládací prvky her pro konzole PlayStation4 a PlayStation5, nabízející dokonalou kontrolu na dosah prstu.
  • Progresivní brzdové pedály – nový brzdový pedál s progresivní pružinou pro citlivější odezvu, reálnější zážitek a lepší ovládání.
  • 24polohový otočný volič – vestavěný otočný volič umožňuje seřídit trakci, točivý moment, automatické řízení stability, brzdnou sílu a další parametry.

Cena a dostupnost

Závodní volant s pedály Logitech G923 přijde na trh v Americe a Evropě v srpnu 2020 za doporučenou maloobchodní cenu 11 049 Kč a bude spolupracovat s PlayStation 4 a PC. Bude umět spolupracovat také s PlayStation 5, jakmile se tato konzole dostane během letošní prázdninové sezóny do prodeje.