Ukradené Fortnite účty vydělávají hackerům miliony ročně

Ukradené Fortnite účty vydělávají hackerům miliony ročně

1 září, 2020 0 Od ALL 4 GAMERS

Díky obrovské popularitě Fortnite v posledních několika letech – v současné době má více než 350 milionů globálních hráčů – je hra lukrativním cílem pro počítačové zločince. Ve skutečnosti je tak lukrativní, že pouze v roce 2020 šly do prodeje na dark fórech 2 miliardy účtů.

Po sčítání aukčních prodejů několika prodejců high-end a low-end účtů Fortnite po dobu tří měsíců výzkumníci zjistili, že v high-endu prodejci prodali v průměru za 25 000 dolarů za týden – zhruba 1,2 milionu dolarů ročně.

“Trh prodeje ukradených účtů je mnohem větší než herní průmysl … Z našeho výzkumu však černý trh pro nákup a prodej ukradených účtů Fortnite patří mezi nejrozsáhlejší a také nejlukrativnější,” uvedli vědci Night Lion Security ve zprávě z minulého týdne.

Hodnota napadeného účtu Fortnite je soustředěna kolem herního „skinu“ postavy (v podstatě digitálního kostýmu). Hráči této hry si mohou toto herní příslušenství zakoupit pomocí měny Fortnite, zvané V-Bucks. Některé z těchto skinů jsou vzácné a stojí spoustu peněz; například skin „Recon Expert“ je jedním z nejcennějších, v průměru zhruba za 2 500 dolarů na účet.

Zdroj: threatpost.com