Ubisoft propouští přes sto zaměstnanců

Ubisoft propouští přes sto zaměstnanců

12 listopadu, 2023 0 Od

Ubisoft se připojil k vlně propouštění v roce 2023, kdy podle zpráv IGN propustil celkem 124 zaměstnanců, z nichž 98 bylo z Kanady. Společnost zdůrazňuje, že propouštění neovlivní produkční týmy a poskytne podporu postiženým zaměstnancům.

Ubisosft propouští zaměstnance

Ubisoft se připojil k řadě společností, které v roce 2023 oznámily snižování počtu svých zaměstnanců. Podle nedávných zpráv od IGN bylo propuštěno 124 zaměstnanců, z nichž většina, 98 lidí, pocházela z kanadských poboček. Tento krok představuje značný zásah do kanadského sektoru společnosti, který tvoří 2 % její celkové pracovní síly v této zemi.

Propouštění se dotklo především administrativních a IT oddělení, ale nevyhnulo se ani některým členům týmu studia Hybride VFX, které se podílelo na vizuálních efektech pro televizní seriály jako „Ahsoka“ a „Mandalorian„. Ubisoft v prohlášení uvedl, že rozhodnutí o propuštění nebylo učiněno lehkomyslně a že společnost se zavázala poskytnout komplexní podporu všem, kteří jsou nuceni firmu opustit.

V dalším komentáři, který společnost poskytla IGN a Kotaku, bylo uvedeno, že tato restrukturalizace je krokem k optimalizaci zdrojů pro udržitelnější dlouhodobý rozvoj společnosti. Toto vyjádření přichází v době, kdy Ubisoft čelí několika výzvám, včetně zrušení několika projektů a opakovaného odkladu vydání očekávané hry Skull and Bones.

Obrázek: ubisoft.com

Zdroj: Gamers Generation 

​