Ubisoft CEO považuje akvizici Activision Blizzard od Microsoftu za vynikající zprávu

Ubisoft CEO považuje akvizici Activision Blizzard od Microsoftu za vynikající zprávu

22 července, 2023 0 Od

Yves Guillemot, CEO společnosti Ubisoft, komentoval nabídku Microsoftu na převzetí Activision Blizzard a prohlásil, že to potvrzuje rozhodnutí Ubisoftu rozšířit se do mobilního hraní.

Ubisoft vítá akvizici Activision Blizzard

V rámci nedávného rozhovoru s investory byl Guillemot dotázán na svůj pohled na fúzi mezi Microsoftem a Activision Blizzard a na jeho rozhodnutí udržet Ubisoft nezávislým v době, kdy se herní průmysl konsoliduje. Guillemot uvedl, že je to skvělá zpráva, že tato transakce může proběhnout. Podle něj to ukazuje na sílu intelektuálního vlastnictví a naznačuje směr, kterým se průmysl ubírá. V budoucnosti se tak otevírá mnoho příležitostí pro všechny společnosti.

Guillemot dále zdůraznil, že Microsoft považuje mobilní část dohody s Activision za klíčovou. Všechny investice Ubisoftu směřující k posílení jeho pozice na mobilním trhu jsou v souladu s touto strategií. Tyto faktory podle něj přispějí k růstu hodnoty společnosti. Během rozhovoru byly také prezentovány výsledky Ubisoftu za první čtvrtletí, které ukázaly devítiprocentní pokles čistých prodejů oproti předchozímu roku. Přesto Ubisoft plánuje v tomto fiskálním roce uvedení čtyř nových her, včetně hry Rainbow Six Mobile.

Mezi dalšími významnými mobilními tituly, které Ubisoft plánuje uvedení, je také hra Assassin’s Creed: Codename Jade. Tato hra, která nabídne plně otevřený svět a bude se odehrávat v Číně, zahájí svou první uzavřenou betu 3. srpna tohoto roku.

Obrázek: ubisoft.com

Zdroj: Gamers Generation 

​