Tvůrci Cyberpunk 2077 odhalují prodeje hry

Tvůrci Cyberpunk 2077 odhalují prodeje hry

9 října, 2023 0 Od

Cyberpunk 2077, který je opraven již téměř tři roky, se nedočká nijak zvlášť velkých aktualizací. Proto se s námi vývojáři podělili o několik statistik.

Aktualizace Cyberpunku 2077 – vyplatilo se čekat?

CD Projekt měl prezentaci s akcionáři a během ní ukázal několik zajímavých čísel z prodejů své hry Cyberpunk 2077. Kolik kusů byste si troufli odhadnout, že se jich prodalo? Ze základní hry se prodalo 25 milionů kusů a DLC Phantom Liberty se prodaly 3 miliony. Velmi pěkná čísla na to, že jde převážně o nové DLC. Co se týče platforem, nejvíce se prodalo PC, pak PS4/5 a nakonec Xbox. Nejvíce fanoušků si hra získala v USA, pak v Evropě a nakonec na asijském trhu. Poslední aktualizace hry se objevily především na PC a konzolích nové generace.

Dokonce ani samotná DLC nebyla určena pro starší generaci, což je podle našeho názoru jedině dobře. Stará generace jen brzdí vývoj hry, takže je lepší, když se vývojáři soustředí na tu současnou.

Vyplatilo se čekat na opravu hry? Zejména na PS4 byla hra ze začátku naprostým šokem. V dnešní době, ale ještě po opravě verze pro PS4, je pro hráče PS nejlepší hrát hru na PlayStation 5, kde je zážitek mnohem plynulejší, a to zejména kvůli novému rozšíření. Stále čekáme, že oznámí něco jako zlatou edici, kde bude jak základní hra, tak DLC. O všech novinkách vás samozřejmě budeme ihned informovat.

Obrázek: cyberpunk.net

Zdroj: Gamers Generation 

​