Tak nakonec ne, next-gen Zaklínač i Cyberpunk dorazí až příští rok

Tak nakonec ne, next-gen Zaklínač i Cyberpunk dorazí až příští rok

22 října, 2021 0 Od

Zaklínač 3 pro next-gen sice už dostal Rating, ale vzápětí CD Projekt oznámil, že letos se upgradu pro novou generaci konzolí u Zaklínače ani Cyberpunku nedočkáme.

Ještě v září mluvili vývojáři z CD Projekt Red o tom, že by chtěli stihnout vydat next-gen upgrady svých velkých her do konce roku 2021. Nakonec se ho však nedočká ani Zaklínač, ani Cyberpunk. Oba upgrady by měly nakonec vyjít v prvním čtvrtletí příštího roku.

IMPORTANT PRODUCTION UPDATE pic.twitter.com/KOnaIVOt4v

— CD PROJEKT RED (@CDPROJEKTRED) October 20, 2021

Odklad zřejmě znamená dost možná to, že ve hře jsou ještě chyby, které CD Projekt tentokrát nechce vypustit s hrou na trh a dává si tak radši na čas. Přece jenom po zkušenostech s vydáním původního Cyberpunku je naprosto pochopitelné, že polské studio nechce něco podobného zažít znovu. Připomeňme si, že při vydání Cyberpunku si hráči na hru a její neustálé pády a bugy (především na původních konzolích staré generace) stěžovali tak moc, že se nakonec Sony rozhodlo dokonce hru stáhnout ze svého obchodu a vrátilo peníze každému, kdo o to zažádal. Právě následné opravování bugů a problémů je jedním z důvodů, proč ještě next-gen upgrade nemáme. Vývojáři totiž plánovali ho vydat již v létě, ale primárně se po vydání věnovali opravám chyb, které kazily herní zážitek. Potom teprve začali plně pracovat na doplňcích i samotném vylepšení pro novou generaci.

Martin Havel

Obrázek: TheVerge.com

Zdroj: Gamers Generation