Starfield posiluje finanční výsledky Xboxu, avšak tržby z hardware klesají

Starfield posiluje finanční výsledky Xboxu, avšak tržby z hardware klesají

30 října, 2023 0 Od

Starfield od Bethesdy se stal obrovským hitem a přinesl Xboxu významný finanční přínos. Přesto se zdá, že tržby z hardwaru stále klesají.

Starfield a finanční výsledky

Starfield, nová hra od Bethesdy, byla v minulém měsíci vydána pro Xbox Series X/S a PC a okamžitě se stala hitem. Díky své popularitě si vysloužila první místo mezi nejlépe prodávanými hrami v USA a více než 11 milionů hráčů si ji zahrálo. Tento úspěch přispěl k 13% nárůstu v obsahu a službách Xboxu, i když celkový prodej hardware Xboxu klesl o 7%.

V rámci finančního přehledu Microsoftu, Amy Hood, výkonná viceprezidentka a hlavní finanční ředitelka společnosti, sdělila, že Xbox Game Pass zažil vysoký růst předplatitelů. Přestože konkrétní čísla nebyla aktualizována, je jasné, že Game Pass zůstává silným produktem. Zajímavým poznatkem bylo, že 7% pokles v prodeji hardware Xboxu vedl k celkovému poklesu o 22 % v hardware Microsoftu za toto čtvrtletí.

Generální ředitel Microsoftu, Satya Nadella, přinesl další zajímavé informace týkající se Starfieldu. Uvedl, že téměř polovina všech hráčů tuto hru hrála na PC. Navíc, v den vydání Starfield, byl nastaven nový rekord v počtu nových předplatitelů Game Pass.

Obrázek: bethesda.net

Zdroj: Gamers Generation 

​