Square Enix má v úmyslu agresivně aplikovat AI

Square Enix má v úmyslu agresivně aplikovat AI

4 ledna, 2024 0 Od

CEO společnosti Square Enix, Takashi Kiryu, ve svém novoročním dopise pro rok 2024 zdůraznil, že společnost plánuje agresivně aplikovat umělou inteligenci a jiné špičkové technologie do svých vývojových a vydavatelských funkcí.

Square Enix a umělá inteligence

Square Enix, jedna z předních herních společností, se chystá v roce 2024 výrazněji implementovat AI a jiné špičkové technologie do svých procesů vývoje a vydávání her. Takashi Kiryu, CEO společnosti, ve svém novoročním dopise nastínil plány společnosti na nadcházející rok a zdůraznil záměr být agresivní v aplikaci AI a dalších pokročilých technologií.

Kiryu zdůraznil, že generativní umělá inteligence má potenciál nejen přetvořit to, co tvoříme, ale také zásadně změnit procesy, jakými to tvoříme, včetně programování. V krátkodobém horizontu si společnost klade za cíl zvýšit produktivitu vývoje a dosáhnout vyššího stupně sofistikovanosti ve svých marketingových snahách. V dlouhodobějším horizontu plánuje využít tyto technologie k vytváření nových forem obsahu pro spotřebitele, jelikož věří, že technologická inovace představuje obchodní příležitosti.

V rámci nových obchodních domén společnost identifikovala tři hlavní investiční oblasti: blockchainovou zábavu, AI a cloud. V loňském roce byla přeformulována celková mise a cíle těchto tří oblastí, a nyní probíhá úprava organizační struktury a optimalizace alokace zdrojů, aby tyto úsilí podpořila.

Obrázek: square-enix-games.com

Zdroj: Gamers Generation 

​