Spoluzakladatel Rockstar Games zakládá nové studio

Spoluzakladatel Rockstar Games zakládá nové studio

19 června, 2023 0 Od

Dan Houser, jedna z klíčových postav stojící za úspěchem Rockstar Games, se vrací na scénu s novým studiem Absurd Ventures. Tři roky po svém odchodu z Rockstaru.

Dan Houser představuje nové studio

V roce 2020 šokoval Dan Houser, spoluzakladatel gigantu herního průmyslu Rockstar Games, oznámením svého odchodu ze společnosti. Houser, který držel pozici viceprezidenta, byl považován za důležitou kreativní sílu za ikonickými franšízami jako Red Dead Redemption a Grand Theft Auto. Když odcházel, uvedl, že již od jara 2019 si bere prodlouženou pauzu od svých tvůrčích povinností. Jeho poslední pracovní den v Rockstaru, který založil společně se svým bratrem Samem Houserem v roce 1998, byl 11. března.

Teď, tři roky po svém odchodu, se Houser vrací s novým projektem – studiem Absurd Ventures. Toto nové kreativní uskupení slibuje návrat k základům Houserova uměleckého přístupu – k tvorbě a vyprávění příběhů napříč různými médii. Absurd Ventures se hodlá věnovat „konstrukci narativních světů, formování postav a psaní příběhů pro různé žánry“. Studio přitom neplánuje omezovat se na jedno médium. Míří na tvorbu živé akce a animace, videoher, interaktivního obsahu, knih, grafických románů, a dokonce i scénářů pro podcasty.

Obrázek: absurdventures.com

Zdroj: Gamers Generation 

​