Společnost Sony koupila iSize

Společnost Sony koupila iSize

5 listopadu, 2023 0 Od

Společnost Sony se rozhodla koupit videoformu iSize pro svou divizi Sony Entertainment AI. Je to krok k lepší tvorbě videoobsahu?

Umělá inteligence si získává pozornost lidí

Společnost Sony neplánuje využívat umělou inteligenci k tvorbě her, ale spíše se zaměřuje na zlepšení propagace herního obsahu. S touto vizí odkoupila společnost iSIZE, která se zaměřuje na optimalizaci videa. Tato londýnská společnost byla založena v roce 2016 a má k dispozici silný tým inženýrů a technických odborníků.

Jejím hlavním cílem je vytvářet softwarová řešení pro zlepšení kvality videa, konkrétně řešení pro percepční předzpracování na bázi umělé inteligence. Toto řešení umožňuje běžným enkodérům třetích stran vytvářet videa ve vyšší kvalitě při nižší přenosové rychlosti.

Společnost Sony očekává, že tento odkup zjednoduší vývojářům streamovací služby a tvorbu videa. Cílem je, aby se herní obsah dostal k širšímu publiku díky streamování ve vyšší kvalitě. „iSIZE … umožňuje běžným enkodérům třetích stran produkovat video ve vyšší kvalitě při výrazně nižší přenosové rychlosti,“ uvedla společnost.

Pro nás, hráče, může být tento krok společnosti Sony pozitivním krokem k efektivnějšímu šíření informací o nových produktech.

Obrázek: unsplash.com

Zdroj: Gamers Generation 

​