Společnost CD Projekt RED oznámila remake prvního Zaklínače

Společnost CD Projekt RED oznámila remake prvního Zaklínače

27 října, 2022 0 Od

Zaklínač, mnohými známá a oblíbená hra, která vyšla už před 15 lety, přesněji 26. října 2007, dostává ke svému výročí oznámení o remaku.

Remake prvního Zaklínače

Polská společnost CD Projekt RED ke dni výročí prvního Zaklínače oficiálně oznámila svou novou hru. Bude se jednat o remake onoho Zaklínače, který samotné studio proslavil. Podle posledních informací by na remaku neměli pracovat přímo vývojáři ze studia CD Projekt, ale jiní z polského studia Fool‘s Theory. Možná si říkáte, že tím pádem hra nebude ono, ovšem v tomto studiu nalezneme hned několik veteránů, kteří dříve pracovali na vývoji Zaklínače pod studiem CD Projekt RED.

Ve Fool‘s Theory nalezneme třeba generálního ředitele — Jakuba Rokosza, který mezi lety 2010 až 2015 pracoval na Zaklínači 2 a Zaklínači 3 nebo Karolinu Kuzia-Rokosz, která se v druhém Zaklínači věnovala QA a u třetího Zaklínače designu a úkolům. Začátkem měsíce společnost CD Projekt RED oznámila vývoj pěti nových Zaklínačů a mezi nimi byl projekt zvaný „Canis Majoris”, což je právě remake jedničky.

Hra poběží na Unreal Enginu 5 s nově vyvíjenými prvky pro následující díly Zaklínače. Většina fanoušků ze zaklínačské komunity má momentálně mnoho otázek, nejčastějšími jsou otázky, kdy hra vyjde a zda bude mít opět český dabing. Myslím si, že tyto otázky nám zůstanou ještě nějakou dobu nezodpovězené, což nám alespoň dodává možnost těšit se na jejich zodpovězení a případnou hru.

Obrázek: thewitcher.com

Autor: Matouš Paska

Zdroj: Gamers Generation