Sony uzavírá Deviation Games

Sony uzavírá Deviation Games

13 března, 2024 0 Od

Deviation Games, původně menší vývojářské studio pod společností Sony, se věnovalo tvorbě nové AAA střílečky. Po dvouletém působení však bylo bohužel studio uzavřeno.

Sony uzavřelo další studio

V poslední době prochází herní průmysl obtížným obdobím, zejména na poli AAA her. Mnoho velkých společností a renomovaných studií v reakci na rostoucí náklady zmenšovalo své týmy, což někdy vedlo až k úplnému zavření studií. Jedním z takových případů je nedávné zrušení Deviation Games, dříve podporovaného firmou Sony. Co však činilo toto studio tak unikátním?

Co byli Deviation Games?

Deviation Games bylo založeno v roce 2020 zakladateli Dave Anthony a Jason Blundell, oběma známými díky jejich práci ve studiu Treyarch na sérii Call of Duty, konkrétně na titulech Black Ops 1 a 2, přestože se setkali s určitými výzvami při vývoji Black Ops 4. Pod jejich vedením studio pracovalo na nové AAA střílečce, určené výhradně pro PlayStation konzole.

Nicméně, situace se zkomplikovala po odchodu jednoho ze zakladatelů, Jasona Blundella, a následném propuštění 90 zaměstnanců. Pokles stavů vedl nakonec k uzavření studia, čímž zanikla jakákoliv naděje dozvědět se více o jejich projektu.

Obrázek: unsplash.com

Příspěvek z superparmeni.eu

Zdroj: Gamers Generation 

​