Sony prodalo přes 20 milionů kusů konzole PlayStation 5

Sony prodalo přes 20 milionů kusů konzole PlayStation 5

7 června, 2022 0 Od

Sony před nedávnem zveřejnilo prodeje své nejnovější konzole PlayStation 5. Společnost plánuje v příštích měsících také navýšit produkci.

Sony: Konzole PlayStation se prodalo více než 20 milionů kusů

Nejnovější konzole PlayStation 5 překonala milník 20 milionů prodaných kusů po celém světě. Společnost Sony v reakci na toto číslo slíbila, že během následujících šesti měsíců zvýší svoji produkci, aby se konzole dostala k více lidem.

Překonaný milník komentovala pro portál gamesindstry.biz také výkonná ředitelka Sony, Veronica Rogers. Ta prohlásila, že konzole je velmi populární a do konce letošního roku chtějí výrazně zvýšit výrobní úsilí. Veronica Rogers uvedla:

“Jsme nadšeni, že můžeme oznámit, že společnost Sony Interactive Etnertainment celosvětově prodala více než 20 milionů konzolí PlayStation 5… Od uvedení PS5 naše týmy neúnavně pracovaly na tom, aby dodaly skutečně novou generaci herní konzole, která si získala celý svět, a my chceme využít tento čas k poděkování fanouškům za jejich podporu.”

Co se týká obecných statistik, PS5 se od uvedení v listopadu 2020 (19 měsíců) prodalo 20 milionů kusů. Předchozí PS4 dosáhlo stejného výsledku za 15 měsíců. Prodeje nejnovější konzole jsou značně ovlivněny současným nedostatkem výrobních komponent.

Obrázek: unsplash.com

Příspěvek z superparmeni.eu

Zdroj: Gamers Generation