Sony představuje nový patent pro hraní her

Sony představuje nový patent pro hraní her

15 listopadu, 2023 0 Od

Sony přichází s novou funkcí umožňující hráčům vrátit se k jakémukoli okamžiku ve hře a znovu ji prožít nebo změnit rozhodnutí.

Nový patent Sony

Společnost Sony nedávno předložila patent na novou technologii, která přinese revoluční změnu v zážitku z hraní videoher. Technologie umožní hráčům vracet se a opakovat hru z jakéhokoli bodu, což nabídne možnost zpětně procházet herní kampaň a vybrat si specifický okamžik v čase.

Patent, který je pojmenován „CONTENT STREAMING WITH GAMEPLAY LAUNCH„, detailně popisuje tento proces prostřednictvím řady náčrtů a diagramů. Podle těchto dokumentů budou hratelné sekvence rozděleny do podkapitol s takzvanými „trigger points“ neboli spouštěcí body. Hráči si z těchto bodů mohou vybrat a během několika sekund se ocitnout přímo v srdci konkrétní scény, kterou si přejí znovu zahrát.

Funkce přináší výhody zejména pro tvůrce obsahu. Při vytváření videa, například průvodce, jak porazit určitého herního bosse, umožní tato technologie tvůrcům obsahu přímo přeskočit na požadovanou bitvu. Tím eliminuje potřebu upravovat uloženou hru nebo hrát hru od začátku až k danému bodu, což může ušetřit hodiny času.

Obrázek: unsplash.com

Zdroj: Gamers Generation 

​