Sony představilo nový headset PSVR2

Sony představilo nový headset PSVR2

27 února, 2022 0 Od

Nová virtuální realita od Sony se konečně detailněji představila veřejnosti.

Sony oficiálně představilo svoji připravovanou druhou generaci headsetu pro virtuální realitu. PSVR2 měla dle tvrzení společnosti za cíl být atraktivní a zároveň klást velký důraz na kvalitní ergonomické zpracování, kterému se ostatně výrobce věnoval v rozšířeném testování a nový headset by tak měl mezi hlavní prvky jednoznačně řadit pohodlnost. S ní souvisí i snaha dosáhnout optimálního vybalancování váhy a nastavitelnosti co se týče velikosti.

Tešit se můžeme také například na odezvu samotného headsetu, která ještě není přesně specifikovaná, ale v zásadě to znamená, že při nejmenším v nějaké míře bude nabízet funkce, které bychom mohli znát třeba z ovladače Dualsense. Na to, co přesně to bude si ale musíme ještě chvíli počkat. Nápovědou, dle které můžeme tipovat vibrace  je, že by v headsetu měly být umístěné malé motorky, které právě v běžných ovladačích také tuto funkci plní. Zapomínat rozhodně nesmíme také na podporu 4K HDR, zlepšené sledování pohybu nebo připojení prostřednictvím jediného kabelu.

Sony zatím stále nepřišlo s datem uvedení headsetu na trh, ale dev kity jsou již v rukách vývojářů pracujících na nových hrách a dá se tak očekávat, že PSVR2 bude k dispozici možná už letos, nebo příští rok.

Obrázek: uploadVR.com

Zdroj: Gamers Generation