Sony má v přípravě přes deset live service her

Sony má v přípravě přes deset live service her

4 února, 2022 0 Od

Hry, které nemají konec a fungují na principu neustálého přidávání obsahu se očividně Sony líbí. Do roku 2026 jich chystá pěknou řadu.

Ředitel Sony Interactive Entertainment Jim Ryan hned měl hned od počátku jasno, co se týče koupě studia Bungie. To by mělo být jedním z mnoha, které bude pracovat na live service hrách pro Sony. Vývojáři z Bungie totiž mají s podobnou prací dlouhodobé zkušenosti díky Destiny a jsou tak pro podobný úkol ideálními kandidáty. “Skrze blízkou spolupráci mezi Bungie a PlayStation Studios chceme vydat více než deset live service her do konce fiskálního roku 2026,”  prozradila společnost Sony.

Společnost  se zároveň nechala slyšet, že je oddaná hraní na více platformách a chápe tuto možnost jako příležitost k růstu a to nejen u titulů nově koupeného Bungie. “Touto akvizicí chceme získat nové uživatele a zvýšit angažování na našich platformách i mimo PlayStation. Umožní nám to se výrazně posunout a pokračovat v naší dlouhodobé strategii rozšiřování našeho ekosystému v herním průmyslu. Akvizice Bungie nám pomůže zrychlit růst našich first-party her. Příjmy z nich máme v plánu do rou 2025 zdvojnásobit,” nekrotí společnost své ambice. Přece jenom už nyní jsou exkluzivity od first-party studií hlavní doménou Playstationu a rozhodně netvoří malou část jeho příjmů. Na druhou stranu ovšem Sony prý ještě nekončí s nákupy a dost možná tak přibydou v blízké době ještě další vývojářská studia, která si japonská společnost stáhne pod svá křídla.

Obrázek: wallhere.com

Zdroj: Gamers Generation