Sony hlásí spokojenost s úspěchem filmového Uncharted

1 března, 2022 0 Od

Filmové Uncharted sklidilo v recenzích a uživatelských hodnoceních rozporuplné reakce. Komerčně jde však jednoznačně o úspěch.

Sony Pictures Motion Picture Group hlásí velkou spokojenost s tím, jak se filmovému zpracování Uncharted dařilo v kinech. Dokonce tak moc, že ředitel Tom Rothman film označil za novou hitovou značku. Tím ostatně naznačil, že by nemělo Uncharted u prvního dílu skončit. “Je to pro nás velké vítěžství. Šlo o první velkou produkci, která se zcela zastavila kvůli Covidu. I přesto jsme představili kompletní snímek, který publikum miluje,” vyjádřil se Rothman.

Co se týče herních adaptací, je Uncharted v úvodním víkendu čtvrtým nejúspěšnějším filmem podle her v historii. Podařilo se mu vydělat 44 milionů dolarů a musí se tak sklonit pouze před Sonicem, Detectivem Pikachu a Tomb Raiderem z roku 2001. Celosvětově film vygeneroval 226 milionů dolarů zatímco jeho produkce vyšla na 120 milionů. Už nyní je tak film v černých číslech a to ještě nebyl spuštěn ve všech oblastech.

Příběh filmového Uncharted sleduje období před hrami, kdy se Nathan Drake a Sully teprve seznamovali a zahrnuje to, jak se z Nathana vlastně stal lovec pokladů. Paradoxně, zde je možná i zapeklitější příběh ten, který vypráví o natáčení samotném. Filmové Uncharted totiž vznikalo téměř dekádu, vyměnil nespočet režisérů, bylo několikrát přepsáno a také odkládáno. Mnozí už ani nevěřili, že se ho opravdu dočkáme, ale nakonec se tak stalo a dost možná nepůjde o poslední film s Nathanem Drakem.

Obrázek: looper.com

Zdroj: Gamers Generation