Série Metal Gear slaví 35. výročí

Série Metal Gear slaví 35. výročí

18 července, 2022 0 Od

Legendární série Metal Gear, která byla průkopníkem žánru stealth oslavila 35. narozeniny. První díl už vyšel 13.7.1987 pro Počítač MSX.

Populární série Metal Gear slaví

Majitel značky Konami se v rámci 35. výročí rozhodl opět prodávat staré díly série. S největší pravděpodobností myslí 2 díl s podtitulem Sons of Liberty a 3 s podtitulem Snake Eater. Důvodem, proč se do současnosti neobjevily v obchodech, byla nejspíše ta, že byly prošlé licence historických záběrů. Konami totiž už v minulosti slibovalo že budou pracovat na vrácení her do digitální distribuce.

Fanoušci by nejraději, aby série Metal Gear už neměla co dočinění s fiaskem z roku 2018 s názvem Metal Gear Survive. Je alespoň hezké, že si fanoušci vzpomněli, že ta série byla tehdy milovaná a to obzvlášť díky jejímu otci Hideu Kojimovy, který už s výše zmiňovaným Surive neměl co dočinění. Poslední Metal Gear, na kterém Kojima dělal, byl Metal Gear 5: Phantom Pain z roku 2015.

Konami by v rámci 35. výročí mohlo oznámit remake 3. dílu, kde by byl Hideo při vývoji v roli konzultanta. Nechme se překvapit, co studio pro nás vymyslí.

A co vy, hráli jste některý z dílů metal gear? Který díl je váš nejoblíbenější?

Obrázek: konami.com

Příspěvek z superparmeni.eu

Zdroj: Gamers Generation