Seriál The Last of Us tlačí vzhůru prodeje stejnojmenné hry

Seriál The Last of Us tlačí vzhůru prodeje stejnojmenné hry

16 února, 2023 0 Od

Po úspěchu HBO série The Last of Us se zdá, že prodeje remasterovaného vydání první hry TLOU prudce stouply. Podle zprávy od NPD Group se The Last of Us: Part I v lednu posunula z 36. na 11. místo žebříčku nejprodávanějších her, což odpovídá premiéře seriálu.

The Last of Us of HBO

Zaklínač 3: Divoký hon zaznamenal nárůst popularity po uvedení série The Witcher na Netflixu v roce 2019 a Cyberpunk 2077 se posunul v žebříčcích Steamu po vydání Cyberpunk: Edgerunners v září. Nicméně, Sony se pravděpodobně již připravovala na zvýšený zájem o TLOU kvůli seriálu, takže není překvapivé, že hra zaznamenala růst prodejů.

The Last of Us: Part I s vylepšenou grafikou a novými funkcemi ze části II vyšla na PS5 v září. PC verze bude k dispozici od 28. března, což bude těsně po skončení první sezóny seriálu. Pokud si noví hráči chtějí před vydáním druhé sezóny seriálu zahrát část II, hra byla optimalizována pro PS5 a měla by tak vypadat a hrát se skvělými výkony i na nejnovější konzoli Sony.

NPD Group také uvádí, že Call of Duty: Modern Warfare II byla v lednu nejprodávanější hrou, zatímco nový remake Dead Space obsadil druhé místo.

Obrázek: hbo.com

Příspěvek z superparmeni.eu

Zdroj: Gamers Generation