Šéf PlayStationu Jim Ryan opustí Sony příští jaro

Šéf PlayStationu Jim Ryan opustí Sony příští jaro

3 října, 2023 0 Od

Jim Ryan, vedoucí oddělení PlayStation, opouští společnost Sony. Během své kariéry u Sony strávil téměř 30 let a zastával řadu vedoucích pozic.

Jim Ryan opouští Sony

Podle tiskové zprávy od Sony Interactive Entertainment se Jim Ryan, šéf PlayStationu, rozhodl opustit společnost. Ryan působil v roli prezidenta a generálního ředitele od roku 2018. Během svého působení u Sony zastával řadu vedoucích rolí, včetně pozice šéfa Sony Europe po předání funkce od bývalého prezidenta SIEE Andrewa House v roce 2011.

V tiskové zprávě Ryan uvedl: „Stále více jsem zjišťoval, jak obtížné je skloubit život v Evropě s prací v Severní Americe. Odcházím s pocitem, že jsem měl tu čest pracovat na produktech, které ovlivnily miliony životů po celém světě. PlayStation bude vždy součástí mého života a jsem optimističtější než kdy dříve ohledně budoucnosti SIE. Chtěl bych poděkovat Yoshida-sanovi za důvěru a za to, že byl skvělým a podporujícím vůdcem.

Ryan zůstane ve společnosti do března 2024. Od 1. dubna 2024 převezme funkci dočasného generálního ředitele SIE Hiroki Totoki, prezident, provozní ředitel a finanční ředitel společnosti Sony Group Corporation. Totoki bude jmenován předsedou Sony Interactive Entertainment v říjnu 2023, aby pomohl PlayStationu před odchodem Ryana.

Obrázek: playstation.com

Zdroj: Gamers Generation 

​