S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl dorazí v září letošního roku

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl dorazí v září letošního roku

18 ledna, 2024 0 Od

Vývojářské studio GSC Game World oznámilo, že hra S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, dlouho očekávaná first-person střílečka, bude konečně vydána 5. září.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl vychází v září

Po řadě odkladů a komplikací bude hra S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl konečně vydána 5. září tohoto roku. Studio GSC Game World oznámilo toto datum vydání v krátkém traileru, který zároveň naznačuje, že tento termín je považován za „konečné datum vydání“, což naznačuje důvěru studia, že hra nebude dále odkládána. Hra měla původně vyjít v prvním čtvrtletí roku 2024, ale byla odložena na současné datum.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl byl oficiálně potvrzen v roce 2020 a od té doby se vývoj setkal s různými překážkami. V únoru 2022 muselo studio přerušit práci kvůli invazi Ruska na Ukrajinu, kde má GSC Game World sídlo. Někteří zaměstnanci byli nuceni evakuovat své domovy, například v Kyjevě, a někteří dokonce dobrovolně bojovali za Ukrajinu. Vývojář Vladimir „Fresh“ Yezhov byl v boji v roce 2022 zabit.

V prosinci 2022 se studio vrátilo s novým gameplay trailerem pro S.T.A.L.K.E.R. 2 a od té doby fanoušci na hru netrpělivě čekají. Nyní je potvrzeno, že hra vyjde na Xbox Series X/S a PC právě 5. září.

Obrázek: stalker2.com

Zdroj: Gamers Generation 

​