Ruské esportové týmy mají zakázáno účastnit se profesionálních lig Apex Legends, FIFA a Rainbow Six Siege

Ruské esportové týmy mají zakázáno účastnit se profesionálních lig Apex Legends, FIFA a Rainbow Six Siege

17 března, 2022 0 Od

Společnost Electronic Arts oznámila, že kvůli pokračující ruské invazi na Ukrajinu nebudou hráči esportů a týmy sídlící v Rusku a Bělorusku nadále moci soutěžit v profesionálních ligách Apex Legends a FIFA 22.

„Nadále jsme šokováni konfliktem, který se odehrává na Ukrajině, a připojujeme se k tolika hlasům po celém světě, které volají po míru a ukončení invaze,“ napsala na Twitteru EA. „Jsme solidární s ukrajinským lidem. Rozhodli jsme se odstranit Rusko a Bělorusko jako způsobilé země z našich esportovních programů. S okamžitou platností se hráči a týmy v Rusku a Bělorusku nemohou účastnit Apex Legends Global Series a EA Sports FIFA 22 Global Series.”

Rozhodnutí EA zakázat Rusku a Bělorusku účast ve svých profesionálních ligách přichází dva týdny poté, co ESL pozastavila ruským týmům Virtus.pro a Gambit účast v sezóně 15 ESL Pro League. Menší provozovatelé profesionální ligy Blast a Elisa to rovněž zakázali organizacím sídlícím v Rusku.

Po vzoru olympijských her však ESL uvedlo, že umožní ruským týmům a hráčům účastnit se svých soutěží pomocí „neutrálních“ jmen, bez týmových log nebo národních barev – kompromis, který Virtus.pro nakonec přijal.

Ubisoft učinil podobnou nabídku v oznámení Rainbow Six Siege Pro League.

“Ve světle pokračující tragédie na Ukrajině jsou všechny oficiální soutěže v našem herním portfoliu v Rusku, jako je ruská Major League v Rainbow Six Siege, pozastaveny,” napsal na Twitteru. “Ruští hráči budou stále moci soutěžit v regionálních a mezinárodních soutěžích, pokud se tak rozhodnou, ale bude se od nich vyžadovat, aby soutěžili pod neutrálním praporem a souhlasili s tím.”

Zdroj: pcgamer.com

Obrázek: ea.com

Zdroj: Gamers Generation