Riot Games zvyšuje finanční odměny na Samsung MČR v mobilních hrách

Riot Games zvyšuje finanční odměny na Samsung MČR v mobilních hrách

22 září, 2021 0 Od

Už na konci listopadu se fanoušci mobilních her dozví, který tým je v Česku a na Slovensku absolutně tím nejlepším v populárním titulu League of Legends: Wild Rift. Společnost Riot Games, která za jeho vývojem stojí, se navíc rozhodla zvýšit jejich motivaci a zvýší finanční odměny pro nejúspěšnější celky. Ty si tak nově ve finálovém turnaji Samsung MČR v mobilních hrách rozdělí 150 000 korun. Jde o vůbec nejvyšší částku, kterou tento turnaj nabídl účastníkům jedné hry.

Mobilní verze League of Legends (LoL) s podtitulem Wild Rift se okamžitě po svém vydání stala celosvětovým hitem. Mezinárodní esportovní federace ji dokonce ocenila jako esportovní hru roku 2021. LoL: Wild Rift se také ihned zařadila do programu Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách. Herní vývojář Riot Games se navíc rozhodl více se zaměřit na českou a slovenskou komunitu hry, a proto podpořil turnaj a navýšil finanční odměnu finálové části o 50 000 korun. O dalších 15 000 korun navíc pak týmy soupeřily v rámci kvalifikací.

S celkovou finanční dotací 150 000 korun se tak hra LoL: Wild Rift stává při svém premiérovém ročníku také nejlépe ohodnocenou hrou v historii českých soutěží v mobilních hrách. Prvním celkem, který má účast na finálové části Samsung MČR v mobilních hrách zajištěnou, je tým eSuba. Už na začátku října se ale fanoušci dozvědí jména dalších pěti postupujících. Finálové části se celkem zúčastní osm týmů.

Finálové zápasy Samsung MČR v mobilních hrách ve hře LoL: Wild Rift budou diváci moct naživo sledovat 27. a 28. listopadu na BVV – Brněnském výstavišti – v rámci festivalu Life!.

TZ

@RadekVyskovsky

Zdroj: Gamers Generation