Říjnové herní menu

Říjnové herní menu

1 října, 2021 0 Od

Říjen většinou patří k těm nejlákavějším měsícům herního roku. Letos je na své běžné poměry slabší, ale pořád nabízí více než solidní nálož herních pecek. Pojďme se podívat na ty nejzajímavější.

FIFA 22 | 1. října | PC, PS5, XSX, PS4, XBO

Série FIFA se již tradičně v říjnu vrací s novým ročníkem a ani letos tomu není jinak. Hru bylo možné už vyzkoušet v early accessu a při nejmenším next-gen verze se od svého předchůdce v hratelnosti výrazně liší. Působí mnohem fotbalověji a přirozeněji, což ostatně slibovalo jedno z největších lákadel Hyper Motion systém. Vzhledem k tomu, jak špatně si vede nový eFootball, letos půjde pro milovníky zeleného pažitu nejspíš o dost jasnou volbu.

Alan Wake Remastered | 5. října | PC, PS5, XSX, PS4, XBO

Alan Wake je zpět v remasterované verzi a dorazí poprvé i na konzole od Sony. Vylepšený grafický kabátek temného příběhového zážitku navíc doplní také přídavky k základní hře a vy si tak budete moci vychutnat naprosto kompletní zážitek z Alana Wakea ať už si ho zahrajete poprvé, nebo se k němu vrátíte s nostalgickou slzou na tváři.

Far Cry 6 | 7. října | PC, PS5, XSX, PS4, XBO, Stadia

Série Far Cry přichází se svým šestým dílem, který nás zavede na karibský ostrov Yara, kde vládne tvrdou rukou autoritativní režim v čele s Antonem Castillou. Ten se neštítí jakékoliv krutosti, aby si udržel moc a stejnému jednání učí i svého syna Diega. Bude na vás, abyste jeho režim zastavili a v partizánském boji mu ukázali, že jeho krutovláda končí. Lákadlem pro milovníky zvířátek může být také roztomilý psí parťák bez zadních nožiček jménem Chorizo.

Back 4 Blood | 12. října | PC, PS5, XSX, PS4, XBO

Volné navázání na Left 4 Dead si hráči již dříve mohli vyzkoušet v beta testu a reakce byly veskrze pozitivní. Na svého předchůdce Back 4 Blood sice navazuje, ale zároveň přináší dostatek vylepšení, aby se vyplatilo si novinku pořídit. V kooperaci s dalšími hráči se budete snažit odolávat hordám krvežíznivých zombíků, kteří se na vás valí ze všech stran. A pokud toužíte spíše po boji proti skutečným hráčům, ani zde vás hra nenechá na suchu.

Crysis Remastered Trilogy | 15. října | PC, PS5, XSX, PS4, XBO

A další remaster. Tentokrát legendární série stříleček Crysis, která už svůj návrat oslavila s předělávkou prvního dílu. Ta ale příliš úspěchu neslavila. Hráči byli zklamaní z rozsahu remasteru a nyní se vlastně jenom přidávají další dva díly. Pro PC hráče asi poměrně zbytečná akvizice. Klíčovým prvkem remasterované trilogie má ovšem být optimalizace pro next-gen konzole a hráči na PS5 a Xboxech Series X/S se tak budou moci vrhnout do světa Crysis ve vylepšeném grafickém kabátku o rozlišení 4K se šedesáti snímky za sekundu a tam už to za úvahu stojí.

Marvel’s Guardians of the Galaxy | 26. října | PC, PS5, XSX, PS4, XBO, Switch

Star-Lord a jeho partička neohrožených Strážců galaxie dostává svoji první videohru. Stejně jako u Avengers, i zde má hru pod palcem Square Enix, ale je nutno podotknotu, že vypadá o poznání lépe než loňská komiksovka, která po vydání hodně rychle klesala ke dnu. Ve hře si budete moci užít spoustu tuhých soubojů, během kterých vám budou asistovat ostatní členové posádky a také vás čekají rozhodnutí s vlivem na příběh či unikátní puzzly, které lze vyřešit jen s podporou konkrétních postav. Na první pohled vypadají Guardians of the Galaxy velmi lákavě a doufáme, že svým slibným ukázkám z trailerů dostojí a nebude opakovat chyby Avengers.

Martin Havel

Obrázek: vg247.com

 

Zdroj: Gamers Generation