Remake Star Wars Knights of the Old Republic údajně ve vývoji

Remake Star Wars Knights of the Old Republic údajně ve vývoji

23 dubna, 2021 0 Od ALL 4 GAMERS

Dosud neohlášený remake kultovní klasiky od BioWare, Star Wars: Knights of the old Republic, je údajně ve vývoji. Remaku se měla ujmout společnost Aspyr Media.

Kultovní hra Star Wars Knights of the Old Republic by podle reportéra Bloombergu Jasona Schreiera mohla vrátit. Sdělil to v poslední epizodě podcastu MinnMax. Se stejnou informací ověřenou z více zdrojů následně vystoupila i stránka Eurogamer. Předpokládá se, že právě tento remake je dříve diskutovaná “nová” hra ze světa KOTOR, na jejímž vývoji se nijak nepodílí EA ani BioWare. “V tuto chvíli je to veřejné. V zásadě jsem potvrdil, že Aspyr – společnost, která v minulosti zpracovala několik portů starých Star Wars her, pracuje na remaku,” prozradil Schreier.

Vývoje se podle Schreiera ujalo studio Aspyr, které již v minulosti zpracovalo porty hned několika Star Wars her na moderní systémy, včetně nedávných portů Jedi Knight II & Jedi Academy, Star Wars Episode One: Racer a Star Wars: Republic Commando na PlayStation 4 a Nintendo Switch. Podle Schreiera se jedná o kompletní přepracování, které připomíná spíše remake, než pouhý port.

Aspyr Media zatím oficiálně tyto zprávy nepotvrdila, takže celou záležitost berme se špetkou soli. Alespoň však máme naději, že bychom mohli zažít návrat do světa Revana, Bastily a HK-47. Držíme palce.

Honza Repš

BioWare Star Wars

Obrázky: YouTube