Řada grafických karet ROG Strix GeForce RTX 30

Řada grafických karet ROG Strix GeForce RTX 30

14 září, 2020 0 Od ALL 4 GAMERS

Grafické karty řady ROG Strix GeForce RTX 30 jsou založeny na nové architektuře NVIDIA Ampere. Díky tomu si mohou hráči užít bezprecedentních snímkových frekvencí v závodních titulech a plynulé hraní ve vysokém rozlišení u nejnáročnějších her.

Nové opláštění karet s kovovými akcenty obklopuje trojici Axial-tech ventilátorů. Středový ventilátor využívá těsnící kroužek přes celou výšku ventilátoru s 13 lopatkami, což přináší zvýšený statický vztlak, který pohání vzduch přes žebra chladiče a tepelný rozdělovač na GPU. Dva vnější ventilátory mají 11 lopatek s těsnícími kroužky poloviční výšky, což umožňuje větší boční rozptyl a zajišťuje efektivnější proudění vzduchu chladicím polem. Turbulence mezi ventilátory je snížena obrácením směru otáčení středního ventilátoru.

Větší chladič, který zabírá většinu 2,9 slotu karty, využívá zvýšeného proudění vzduchu. Technologie MaxContact umožňuje lepší kontakt a efektivnější přenos tepla. Vylepšeno bylo nejen chladicí pole, ale také kondenzátory, tlumivky a napájecí fáze dodávají stovky wattů v řádech milisekund. Grafické karty ROG

Strix GeForce RTX 30 jsou vybaveny komponenty Super Alloy Power II, které byly pájeny na desku plošných spojů pomocí automatizovaného výrobního procesu Auto-Extreme. Ten je zárukou kvality a spolehlivosti každé grafické karty ROG.

Nové karty obsahují headery FanConnect II, které umožňují vyladění ventilátorů PWM na základě teplot CPU a GPU, což lze využít při vyšší výpočetní zátěži. Uživatelé, kteří hledají rychlý a snadný způsob, jak upravit výchozí nastavení karty, mohou pomocí integrovaného přepínače Dual BIOS vybrat mezi „výkonným“ a „tichým“ profilem bez speciálního softwaru.

Další užitečnou funkcí je integrovaný obvod pro snímání napětí, který monitoruje napětí na napájecí linii PSU. Pokud dojde k výraznému poklesu napětí, rozsvítí se červená LED, která indikuje problém s napájením, což usnadňuje ladění zdroje a předcházení haváriím během hry.

Světelný RGB prvek lze přizpůsobit pomocí softwarového nástroje Armory Crate. Vyztužený kovový rám grafické karty a kovová zadní deska se širokým otvorem dodává kartám mechanickou odolnost. Větrací otvor umožňuje odvod horkého vzduchu směrem k ventilátorům. Krytka I/O sloužící k ochraně portů a zajištění bezpečnějšího připojení je vyrobena z nerezové oceli.