PS5 se prodalo už 13,4 milionů kusů

PS5 se prodalo už 13,4 milionů kusů

28 října, 2021 0 Od

Nový report Sony prozradil, že se společnosti podařilo prodat již téměř třináct a půl milionů kusů konzolí nové generace.

Startovní rok nové generace se bezesporu výborně vydařil především Playstationu. Jeho nejnovější model s číslovkou pět na konci se prodává jako na běžícím pásu a i nadále navzdory nedostatku vyrobených kusů trhá prodejní rekordy. Poslední finanční zpráva totiž přinesla informaci, že se nové mašiny prodalo již 13,4 milionů kusů. Jenom v posledním kvartálu potom prodeje činily 3,3 milionů konzolí. Celkově prodeje hardwaru oproti minulému roku vzrostly o 287 procent, na čemž má největší podíl právě příchod nové generace.

Kde letos Sony ovšem za předcházejícími roky zaostává jsou prodeje first party titulů, kde se v porovnání s druhým kvartálem předchozího roku potýká s velkým poklesem. Letos totiž tyto prodeje činily “pouze” 7,6 milionů kopií her (z celkově 76 milionů prodaných), zatímco o rok dříve se podařilo prodat rovnou 12,8 milionů. Důležité je ovšem zmínit, že na druhý kvartál letošního roku nepřipadl žádný obrovský launch jako v minulém roce, kdy si svoji cestu do světa našla samurajská pecka Ghost of Tsushima. Čísla šla nahoru také u prodejů doplňkového obsahu jako jsou DLC a podobně, kde se Sony může těšit z 1,6 miliardy dolarů, což znamená téměř desetiprocentní nárůst.

Martin Havel

Obrázek: theverge.com

Zdroj: Gamers Generation