PS5 dostává první velký update, přináší i ukládání na externí úložiště

PS5 dostává první velký update, přináší i ukládání na externí úložiště

14 dubna, 2021 0 Od Martin Havel

Next-gen od Sony se dočkává prvního velkého updatu systémového softwaru. Přinese změny v uchovávání her, zpřístupní share play mezi PS4 a PS5 a změny nastanou i u trofejí.

Pátá generace Playstationu se dočká prvního velkého updatu, který má přinést významnější změny. Nejdůležitější funkcí, kterou konzole získá je, že budou hráči mít možnost ukládat své hry na externí úložiště a rozšířit tak jinak zatím výrazně omezené úložiště PS5. Úložiště bude připojované přes USB a i přesto, že jde veskrze o dobrou zprávu, tato vychytávka bude stále mít své mouchy.

Zahrajete si z něj sice PS4 hry, ale u PS5 titulů je nutné hru přesunout do interního úložiště. V praxi to znamená to, že si hru můžete stáhnout a připravit k pozdějšímu použití. Obzvláště pokud máte pomalejší internet, tuto variantu jistě oceníte. Nevýhodou ovšem je, že hru je nutné stahovat do interního úložiště, takže ji stáhnete do svojí konzole, potom přetáhnete na externí úložiště a až budete chtít hrát, budete hru přetahovat zpět.

Nejde však o jedinou funkci, která se pro PS5 přidává. U trofejí nově můžete nastavit, jaké úrovně získaných trofejí budou automaticky dělat záznam videa a screenshotu. Update bude možné nastavit na pre-download, což znamená, že pokud je k dispozici update pro některou z vašich her, konzole ho stáhne i když bude v režimu odpočinku.

Příjemným přídavkem je také mezigenerační funkce Share play, díky které si budete moci nově této možnosti užít i se svými kamarády, kteří ještě nevlastní poslední generaci Playstationu. Stačí PS4 a přes share si zahrajete i ty nejnovější tituly pro next-gen. Nově můžete také požádat kamaráda o přidání do hry, takže když si některý z vašich přátel užívá hru, kterou byste si rádi zahráli s ním, prostě mu pošlete žádost. V podstatě jde o takovou obrácenou pozvánku.

Nový systémový update pro PS5 je dostupný od 14. dubna.

Martin Havel, redaktor